تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۵۲:۲۷ شناسه خبر : ۱۰۷۳۶۱۰

نگاهی به آثار برجسته بومی در آخرین جشنواره عمار تبریز:

روایت هایی از پ.پ.ک و شهدای دانشجوی تبریز / حکایت ناب از خط نورانی پدر موشکی

روز پایانی اکران‌های مرکزی نهمین دورۀ جنشوارۀ مردمی فیلم عمار در تبریز، نگاهی ویژه به آثار برجستۀ بومی دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، روز پایانی اکران‌های مرکزی نهمین دورۀ جنشوارۀ مردمی فیلم عمار در تبریز، نگاهی ویژه به آثار برجستۀ بومی دارد.

در برنامۀ امروز از مستند «بازجو» ساختۀ امین یگانه رونمایی خواهد شد. این فیلم روایتی دست اول از فراز و فرود پ.ک.ک از زبان فردی است که بازجویی عبدالله اوجالان، رهبراین گروه را پس از دستگیری‌اش توسط دولت ترکیه بر عهده داشته است. «بازجو» رأس ساعت 17 رونمایی و به روی پرده خواهد رفت.

مستند «نافی» ساختۀ شهرام علیزاده، اثر دیگری است که قرار است امروز در محل جشنواره رونمایی شود. این اثر غباری سی و دو ساله از چهرۀ دانشجویان شهید واقعۀ 27 دی 1365 دانشگاه تبریز برخواهد گرفت. در این مراسم جمعی از خانواده‌های شهدا و جانبازان این واقعه و عوامل فیلم حضور خواهند داشت. مستند «نافی» رأس ساعت 18 رونمایی و سپس اکران خواهد شد.

«خط نورانی» ساختۀ نادر فرجی هم سومین اثری است که در مراسم امروز با حضور عواملش رونمایی خواهد شد. این مستند حکایتی است از زندگی پدر موشکی ایران شهید حسن تهرانی‌مقدم. این فیلم ساعت 18:50 رونمایی و نمایش داده خواهد شد. نادر فرجی پیش از این مستند «زندگی در خط مقدم» را در اوج حملات داعش به مردم ترکمن عراق ساخته بود.

گفتنی است آخرین روز اکران‌های مرکزی جشنوارۀ مردمی فیلم عمار در تبریز  امروز چهارشنبه، از ساعت 16 الی 20 در محل کانون جوانان بسیج در خیابان حافظ برگزار خواهد شد.

Image title