تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ۱۱:۲۵:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۷۳۶۱۳

در گفتگو با کارگردان تبریزی فیلم «خط نورانی» مطرح شد؛

فرجی: زوایای شخصیتی و مدیریتی شهید تهرانی مقدم رویکرد کار بود نه مسایل نظامی / بخاطر محدودیت ها، حتی یک موشک هم نتوانستیم نشان دهیم

فرجی فیلمساز تبریزی و کارگردان فیلم خط نورانی در حاشیه مراسم اکران این فیلم در جشنواره عمار در گفتگو با تبریز بیدار گفت: در فیلم خود به زوایای شخصیتی و مدیریتی شهید تهرانی مقدم پرداخت کردیم

نادر فرجی فیلمساز تبریزی و کارگردان فیلم خط نورانی در حاشیه مراسم اکران این فیلم در جشنواره عمار در گفتگو با تبریز بیدار ،  اظهار داشت: شهید حسن تهرانی مقدم کسی است که بعد ازشهادتش شناخته شد و در این فیلم به زوایای روحی و اخلاقی این شهید پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه اقتدار بازدارندگی و موشکی کشور مدیون مجاهدت های شهید تهرانی مقدم است، افزود: در فیلم خط نورانی برخلاف فیلم های قبلی که در مورد این شهید کار شده، شخصیت اخلاقی و شیوه مدیریت شهید به تصویر کشیده شده و اصلا به موضوع موشکی و نظامی  ورود نکردیم و حتی یک موشک هم در فیلم دیده نمی شود.

فرجی با ابراز شگفتی از اقدامات شهید تهرانی مقدم در صنعت موشکی کشور گفت: اگر این تلاش ها در صنعت خودروی کشور اتفاق می افتاد، اکنون مشکلی در این حوزه نداشتیم و تحریم ها هم اثری نمی گذاشت.

وی ادامه داد: در این فیلم سعی شده به مخاطب نشان دهیم کسی که دست به چنین کارهای بزرگی زده، دارای چگونه ابعاد شخصیتی است و چه زمینه های روحی و معندی دارد.

این فیلمساز تبریزی همچننی به محدودیت های موجود در فیلم اشاره کرده و گفت: برای تولید این مستند با مشکلاتی از جمله محدودیت نشان دادن تصاویر افراد و  محدودیت استفاده از فیلم های آرشیوی روبرو بودیم که کار را سخت می کرد اما با تمام اینها سعی شد فردی که صنعت موشکی کشور را از صفر به اینجا رساند را معرفی کنیم.

گفتنی است فیلم مستند خط نورانی ساخته نادر فرجی دیروز در جشنواره عمار تبریز با حضور فعالین فرهنگی و جمعی از مسئولین رونمایی شد.