تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ۱۲:۱۵:۵۲ شناسه خبر : ۱۰۷۳۶۱۵

در گفتگو با مسئولین قضایی استان مطرح شد؛

دادستان تبریز: آرای پرونده شورای چهارم به شعبه اجرای احکام ارجاع داده شد / رئیس کل دادگستری: پرونده یکی از خانم‌های عضو سابق شورا مفتوح است

دادستان عمومی و انقلاب تبریز با اشاره به وضعیت پرونده شهرداری و شورای چهارم شهر تبریز اظهار داشت: پرونده متهمان رسیدگی شده و رای صادره نیز انتشار یافته است و برای اجرا به شعبه اجرای احکام ارجاع داده شد.

به گزارش تبریز بیدار ، بدنبال انتشار احکام عاملین فساد در شورای چهارم شهر تبریز در روزهای اخیر، افکار عمومی منتظر اجرای حکم برای افرادی است که جرم آنها ثابت شده و دادگاه رای صادر کرده است.

برای پیگیری این موضوع سراغ مسئولین قضایی استان رفته ایم تا جویای آخرین وضعیت این پرونده جنجالی شویم.

موسی خلیل اللهی دادستان عمومی و انقلاب تبریز در گفتگوی تلفنی کوتاه با تبریزبیدار با اشاره به  وضعیت پرونده  شهرداری و شورای چهارم شهر تبریز  اظهار داشت: پرونده متهمان  رسیدگی شده  و رای صادره  نیز انتشار یافته است و برای اجرا به شعبه اجرای احکام  ارجاع داده شد.

وی همچنین از رسیدگی به پرونده دیگر متهمین خبر داد.

در همین راستا حجت‌الاسلام و المسلمین حکمتعلی مظفری در گفتگویی با خبرگزاری فارس داشته که  درباره پرونده های اعضای شورای شهر گفته بود:  در رابطه با رای صادر شده برای پرونده شهرداری تبریز احکام رسانه‌ای شد و در رابطه با دو خانم عضو سابق شورای شهر تبریز هم باید گفت که پرونده یکی از این خانم‌ها مفتوح است و در دادگاه تجدید نظر به آن رسیدگی می‌شود.

مظفری با تاکید بر اینکه در رابطه با پرونده شهرداری تبریز و یکی دیگر از خانم‌های عضو سابق، صدور رای قطعی نشده، خاطر نشان کرده بود: در رابطه با پرونده دیگر خانم عضو سابق شورای شهر تبریز اطلاعی دقیقی ندارم چرا که احتمال صدور رای برای وی وجود دارد و ما طبق اجرای ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی که برای جرایم اقتصادی از جمله رشا، ارتشا، اختلاس، غیره مشخص کرده که اگر میزان محکومیت از ۱۰۰ میلیون تومان به بالا باشد انتشار اسامی الزامی است، نتوانستیم این اسامی را منتشر کنیم.