تبریزبیدار
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ۰۰:۳۷:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۷۳۶۲۳

حجت الاسلام برگی در گفتگو با تبریزبیدار:

مرحوم دادیزاد هیچ گاه برابر منکرات و دشمنان انقلاب کوتاه نیامد / دلش برای اسلام و مکتب می سوخت و فردی خنثی نبود

حجت الاسلام برگی در گفتگو با تبریز بیدار ، ضمن تسلیت درگذشت استاد اخلاق حجت الاسلام دادیزاد گفت: ایشان هیچ گاه برابر منکرات و دشمنان انقلاب کوتاه نیامد.

حجت الاسلام و المسلمین رسول برگی در گفتگو با تبریز بیدار ، ضمن تسلیت درگذشت استاد اخلاق حجت الاسلام و المسلمین علی دادیزاد، گفت: ارتحال حاج آقا دادیزاد ضایعه بزرگی برای ما و مریدان و جوانانی است که پای منبرهای پر شور ایشان تلمذ می کردند.

با فریاد آتشین ضدانقلاب را هدایت یا به مردم معرفی می کرد

وی با تاکید بر اینکه ارتحال حجت الاسلام دادیزاد مصیبت بزرگی است؛ افزود: خوش بحال ایشان که با عزت و عاقبت بخیری از دنیا رفتند. بیش از 25 سال سابقه آشنایی با ایشان داشتم و فردی بود که دلش برای اسلام و مکتب می سوخت، خنثی نبود و برای انقلاب و کشور اثرگذار بود.

این واعظ تبریزی ادامه داد: آن مرحوم اهل خطابه و عامل به گفتار خود، آشنا به حدیث و تفسیر بودند که خطابه های گیرا و بانفوذی داشتند، گفتارش از دل برمی آمد و بر دل می نشست.

وی تاکید کرد: مرحوم دادیزاد دغدغه دین و انقلاب داشت و برابر منکرات و دشمنان ولایت و انقلاب، کوتاه نمی آمد و سکوت نمی کرد. با فریاد آتشین خود ضد انقلاب را هدایت می کرد و اگر هدایت نمی شدند، آنها را به مردم معرفی می کرد.

حجت الاسلام برگی به شخصیت عبادی و معرفتی مرحوم دادیزاد اشاره کرده و بیان داشت: ایشان اهل مناجات و تهجد بودند، همیشه دعای عهد را با آداب خاص خود به امید درک ظهور تلاوت می کردند، در کل شخصیت عبادی منحصر بفردی دارا بود.

در فتنه 88 برخلاف برخی بزرگان  محکم ایستاد و روشنگری کرد

وی به ابعاد بصیرتی آن مرحوم پرداخته و گفت: در دوران فتنه 88 پای خیلی از بزرگان لغزید، اما مرحوم دادیزاد هیچ گاه نلغزید و محکم ایستاد و به افشاگری و روشنگری پرداخت.. چند چهره نبود و ظاهر و باطنش یکی بود، عشق عجیبی به امام(ره)، رهبری و شهدا داشت و فردی خاشع و خاضع بود.

حجت الاسلام برگی با بیان اینکه طبق روایتی فقدان یک عالم ثلمه بزرگی بر اسلام وارد می کند، افزود: فقدان حاج آقا دادیزاد جبران شدنی نیست و هیچ گاه مثل او نمی آید و عالمی تکرار نشدنی بود.

نظرات

IR

عالمی وارسته،انسانی پاک،مردمی،خدا رحمتت کند ای انسان بزرگ ،خوش به حالت که اینقدر خوب بودی

IR

عاش سعیدا و مات سعیدا