تبریزبیدار
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۲۳:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۷۳۶۶۸

واکنش مدیرعامل سازمان آرامستان های شهرداری به گزارش تبریزبیدار؛

فلاحی: طراح یکسان سازی بنیاد شهید بوده و شهرداری متولی امور عمرانی است / ضرورت وجود راهکار برای حفظ حجله شهدا

مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز در واکنش به گزارش منتشر شده این پایگاه خبری در خصوص همسان سازی گلزار شهدای محله شنب غازان تبریز گفت: طراح یکسان سازی بنیاد شهید بوده و شهرداری متولی امور عمرانی است.

احد فلاحی مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری تبریز در گفتگو با تبریز بیدار در واکنش به گزارش منتشر شده این پایگاه خبری در خصوص  همسان سازی گلزار شهدای محله شنب غازان تبریز، (جزئیات را اینجا بخوانید) اظهار داشت: تمامی اقدامات انجام گرفته در راستای زیباسازی  و رسیدگی به مزار شهدا  است.

سازمان آرامستان ها در خصوص طراحی و یکسان سازی قبور شهدا ورود پیدا نکرده

وی گفت:  در مورد  گلزار شهدای شنب غازان بحث مسقف سازی بر عهده سازمان های آرامستان ها است و کف سازی و یکسان سازی قبور شهدا بر عهده بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی است که طراحی آن توسط بنیاد شهید انجام می شود، در جلسه ای هم که با حضور آقای قره باغی رئیس بنیاد شهید شهرستان تبریز و هیئت امنای آرامستان شنب غازان و خانواده های شهدا برگزار شد, مقرر شد که طراحی و معماری در خصوص یکسان سازی بر عهده  بنیاد شهید باشد و امور عمرانی بر عهده شهرداری منطقه 6 تبریز انجام پذیرد.

وی خاطر نشان کرد: سازمان آرامستان ها در خصوص طراحی و یکسان سازی قبور شهدا اصلا ورود پیدا نکرده است, این امر خواسته خود خانواده های شهدا بود, حتی در تماس تلفنی که با یکی از خانواده های شهدا برقرار کردیم، با اشاره به گزارش  منتشر شده «سایت خبری تبریزبیدار» تاکید کردند که درخواست ساماندهی  قبور شهدا خواسته خود خانواده های شهدا بود. به نوعی که در بحث کارهای عمرانی، مصالح مورد نیاز از طریق شهرداری  تامین شده و عملیات ساماندهی توسط خود خانواده های معظم شهدا  انجام گرفته است.

شهردار تاکید کرده به هیچ وجه در بحث ساماندهی قبور شهدا ورود نکنیم

فلاح با اشاره به وضعیت ساماندهی و یکسان سازی  قبور شهدا در گلزار شهدای وادی رحمت  تاکید کرد:   مسقف سازی فاز 2 گلزار شهدا وادی رحمت توسط شهرداری انجام می گیرد ولی کف سازی و یکسان سازی را در نامه ای به بنیاد شهید اعلام کردیم که بر عهده آن سازمان می باشد و  تاکید شهردار تبریز هم بر این است که شهرداری به هیچ وجه در بحث ساماندهی قبور ورود پیدا نخواهد کرد.

مدیر عامل سازمان آرامستان های شهرداری با اشاره به  حذف حجله ها و  تصاویر شهدا از سر مزار بیان داشت: بنیاد شهید باید طرحی  ارائه کند که  در آن بتوان مانند گذشته تصاویر و آثار فرهنگی شهدا را سر مزار هر شهید نشان داد، بنیاد شهید اگر این طرح را ارائه کند ما نیز از آن استقبال خواهیم کرد، با همکاری بنیاد شهید  طرحی به شکل ماکت انجام گرفته است که می توان با استفاده از ظرفیت های موجود  آثار معنوی و فرهنگی شهدا را بر سر مزار هر شهید قرار داد.