تبریزبیدار
سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۴۲:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۷۳۷۱۵

در گفتگوی کارشناس فوتبال با تبریز بیدار مطرح شد؛

بررسی عملکرد تیم ملی و بازیکنان تراکتورسازی در جام ملت های آسیا/ همدانی: دژاگه و حاج صفی فوق العاده بودند

همدانی گفت: همه بازیکنان تیم ملی سرحال، شاداب و آماده هستند و این موضوع نشان دهنده وجود یک ارتباط قلبی مابین آقای کی روش و بازیکنان می باشد، دژاگه و حاج صفی فوق العاده بودند.

ستار همدانی، پیشکسوت و کارشناس فوتبال در گفتگو با تبریزبیدار در خصوص عملکرد تیم ملی فوتبال ایران در  جام ملتهای آسیا گفت: به نظر من تیم ملی تاکنون خیلی خوب بازی کرده است و با توجه به اینکه کادر فنی چندین سال است مسئولیت فنی این تیم را برعهده دارد، یک انسجام، اتحاد و تعامل بسیار خوبی بین کادرفنی و بازیکنان وجود دارد و این شناخت از همدیگر توانسته یک وحدت بسیار خوبی در داخل تیم به وجود بیاورد.

ارتباط قلبی بین کی روش و بازیکنان وجود دارد

وی ادامه داد: به همین علت است که فرقی نمی کند هر بازیکن چند دقیقه در زمین بازی کند و خوشبختانه همه بازیکنان سرحال، شاداب و آماده هستند و این موضوع نشان دهنده وجود یک ارتباط قلبی مابین آقای کی روش و بازیکنان می باشد و به همین علت یکی از مهمترین شاخصه های تیم ملی وحدت تاکتیکی و همدلی است که این شاخصه می تواند ما را به هدف اصلی که قهرمانی است ، نزدیک کند.

دژاگه و حاج صفی فوق العاده بازی کرده اند

این پیشکسوت فوتبال در خصوص عملکرد بازیکنان تیم تراکتورسازی در ترکیب ملی نیز ابراز نمود: دژاگه و حاج صفی واقعا فوق العاده و بی نظیر بازی کرده اند و یک سر و گردن بالاتر هستند و به نظر من حضور این بازیکنان در تیم تراکتورسازی همه نگاه ها را جلب تراکتور کرده است.

شجاعی یک بازیکن تکنیکی و بازی ساز است 

وی در خصوص علت کم بازی کردن مسعود شجاعی و نیمکت نشینی این بازیکن در اکثر بازی های این تورنمنت خاطر نشان کرد: سبک بازی ها در هر مسابقه متفاوت است و به نظر من شاید از این مرحله به بعد شجاعی بیشتر بازی کند و یکی از دلایل کم بازی کردن وی تا این مرحله، وجود بازیکنان قدرتی در تیم هایی مثل عراق و عمان و ارائه بازی قدرتمندانه از طرف آن بازیکنان بود و چون در میانه میدان بیشتر جنگ بر سر تصاحب توپ بود و شجاعی هم یک بازیکن بازی ساز و تکنیکی است و جنگنده نیست، به همین علت سرمربی تیم ملی کمتر از این بازیکن استفاده کرده است و من اعتقاد دارم هر زمان که آقای کی روش به حضور این بازیکن نیاز داشته باشد، از وی استفاده خواهد کرد و این بازیکن امتحان خود را پس داده است.

کی روش توانسته است انگیزه لازم را در بازیکنان ایجاد کند

این بازیکن اسبق تیم ملی قوتبال در رابطه با جوانگرایی انجام شده در تیم ملی نیز یاد آور شد: با اینکه نسل بازیکنان عوض شده است اما این بازیکنان چندین سال است که در کنار هم بازی می کنند و الان همگی بازیکنان باتجربه ای محسوب می شوند. جوانگرایی برای هر تیمی نیاز است و خدا رو شاکر هستیم که در تیم ملی علاوه بر 11 بازیکن اصلی داخل زمین، 11 بازیکن آماده دیگر در نیمکت داریم و این نشان دهنده انگیزه بالای بازیکنان است که بازهم آقای کی روش در ایجاد این انگیزه بسیار موثر بوده است.

مدیریت ضعیف در ورزش استان، علت عدم حضور بازیکنان آذری در تیم ملی است

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخلاف گذشته که همیشه در ترکیب تیم ملی بسیاری از بازیکنان آذری حضور داشتند، اما اکنون خبری از آن نسل طلایی فوتبال در تیم ملی نیست، گفت: علت این موضوع به نحوه مدیریت ورزش در استان بر می گردد. به طوریکه در آن سال ها فردی مثل مرحوم گهرخانی در فوتبال تبریز وجود داشت که واقعا خیلی زحمت می کشید و در آن زمان نه تنها در فوتبال که در سایر ورزش ها نیز بسیاری از قهرمانان از آذربایجان بودند.اما متاسفانه الان مدیریت در ورزش استان بسیار ضعیف شده است.

از لحاظ ساختار و آکادمی ضعیف هستیم

این پیشکسوت فوتبال آذربایجان افزود: ما در کنار ورزشکاران و بازیکنان غیر بومی که جذب تیم های استان می کنیم، باید بتوانیم چندین برابر این تعداد، بازیکنان بومی خود را به تیم های سایر استان ها و شهر ها ترانسفر کنیم اما چون از لحاظ ساختار و آکادمی درست کار نمی کنیم، اصلا توجهی به این موضوع نمی شود.

به قهرمانی تراکتورسازی در لیگ برتر امسال خوشبین هستم

همدانی در پایان در خصوص تیم تراکتورسازی تبریز و عملکرد این تیم در لیگ برتر امسال، ابراز نمود: با توجه به سرمایه گذاری کلانی که در این تیم شده است قطع به یقین می تواند این تیم را به قهرمانی برساند و من خیلی به این موضوع خوش بین هستم و این قهرمانی حق فوتبال آذربایجان می باشد تا دل مردم شاد شود.