تبریزبیدار
جمعه ۵ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۱۴:۳۹ شناسه خبر : ۱۰۷۳۷۴۸

آنچه در برنامه مطالبه پیرامون تبریز 2018 گذشت؛

آبدار: هیچ کس نمی تواند ادعا کند در تصویب تبریز 2018 نقش داشته / حمیدی: نماینده تام الاختیار قدرت اجرایی را از ما گرفت و استعفا داد

شامگاه پنج شنبه برنامه تلویزیونی مطالبه شبکه سهند با حضور مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز پیرامون رویداد تبریز 2018 روی آنتن رفت.

به گزارش تبریز بیدار ،  شامگاه پنج شنبه برنامه تلویزیونی مطالبه شبکه سهند با حضور مرتضی آبدار مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان و حجت الاسلام احمد حمیدی معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز پیرامون رویداد تبریز 2018 روی آنتن رفت.

هیچ کس نمی تواند ادعا کند در تصویب تبریز 2018 نقش داشته

آبدار در این برنامه با بیان اینکه هیچ کس نمی تواند ادعا کند در تصویب تبریز 2018 نقش داشته ام، افزود:  رئیس ستاد اجرایی تبریز2018 استاندار، دبیر اجرایی شهردار و مسئول دبیرخانه سازمان میراث فرهنگی و گردشگری بود.

وی افزود: 23 دستگاه در تبریز 2118 باید مشارکت می کردند، 68 میلیارد تومان دولت برای تبریز2018 تامین اعتبار کرد. 5 میلیارد تومان نیز به هر نماینده مجلس اختصاص یافته که با نظر آنان برای این رویداد هزینه شود.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان با اذعان به اینکه در سفر رئیس جمهور به تبریز 20 میلیارد تومان به ربع رشیدی اختصاص یافت، ادامه داد: برنامه های اجرایی توسط کمیته های مختلف به صورت مستقل اجرا شده است.

وی تصریح کرد: 163 برنامه از آذر96 تا پایان سال جاری اجرا می شود و برنامه ها آخر سال جمع بندی می شود. 98 هزار گردشگر خارجی در مراکز اقامتی تبریز 2/5 روز اقامت کرده اند.

هنوز ندانستیم متولی تبریز 2018 چه کسی بود

هحجت الاسلام حمیدی نیز طی اظهاراتی بیان داشت: ایراد اصلی تبریز2018 این است که هنوز مسئول و متولی اصلی را نتوانسته ایم تشخیص دهیم که چه کسی است.

وی در تشریح این موضوع افزود: نماینده تام الاختیاری که استاندار تعیین کرد، قدرت اجرایی را از دیگر سازمان های مرتبط گرفت و بعد استعفا داد. در اطلاع رسانی تبریز2018 ضعیف عمل کردیم.

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری تبریز ادامه داد: هزینه کرد شهرداری برای تبریز 2018 را دقیق نمی دانم باید معاونت مالی شهرداری اعلام کند.

وی با اشاره به برنامه های اجرا شده شهرداری برای رویداد تبریز 2018 گفت: 22 هتل و مسافرخانه پروانه رایگان دریافت کرده اند، 176 برنامه در سطح ملی و فراملی برگزار کردیم. نسبت به امکاناتی که داده شده بود عمل کردیم.

حمیدی در پاسخ به سوالی در خصوص سفرهای خارجی مرتبط با تبریز 2018 و هزینه های گفت: فقط در هفته فرهنگی تبریز2018 در بوسنی و هرزگوین به صورت رسمی شرکت کردم، بقیه سفرهای خارجی شخصی بود.

ریالی از بودجه تخصیصی به مقبره الشعرا به دستمان نرسید / تاکید مردم بر بی تاثیری تبریز 2018 به تحول شهری و واکنش معاون شهردار

در ادامه برنامه، محمد محمد پور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز روی خط تلفنی آمده و اظهار داشت:   30 میلیارد تومان برای مقبره الشعرا قرار بود تخصیص داده شود که ریالی به دستمان  نرسید، و بودجه تبریز 2018 در بخش فرهنگ و ارشاد آخر سال به ما رسید  که آنم هم 50 درصدش تخصیص یافت.

نکته دیگر این برنامه این بود که ۹۰ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی برنامه مطالبه این هفته، اجرای برنامه‌های تبریز ۲۰۱۸ را بی‌اثر در تحول شهری دانستند که حمیدی در واکنش به این نظرسنجی گفت: سوال نظر سنجی برنامه مطالبه غیر منطقی است.

نظرات

محدث
IR

كاملا هم منطقي بود باز هم. معلوم نشد براي ربع رشيدي چقدر هزينه شده مقبره الشعراء كي تموم ميشه. ٢٠١٨. أز ٣ سال پيش تصويب شد. در طول ٣ سال اقايان. حداقل ٣ تا پروژه. گردشگري رو تكميل نكردند خلعت پوشان مقبره الشعرا ربع رشيدي مقبره. دو كمال

محدث
IR

عكس مقبره ده نفر از شعرا رو در سايت تون بزارين. تا مردم ببينند و مقايسه كنن. با قبور شعرا در تبريز

جعفري
IR

لا اقل. توجيه نكنند همه ياد گرفتند ديگري. رو به عنوان مقصر. معرفي كنن أيا كسي هست. شفاف بگويد چقدر و به كجا. پول خرج شد