تبریزبیدار
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۰۵:۵۳ شناسه خبر : ۱۰۷۳۷۹۲

به بهانه کنگره ملی نابغه دفاع مقدس؛

نسخه دوم شهید حسن باقری در جبهه مقاومت اسلامی / محمودرضا بیضایی شخصیتی کاریزماتیک با قابلیت فرمانده بزرگ

سهیل کریمی می گوید: «درمورد شهید بیضایی خیلی حرف ها گفته نشده است. او آدم عجیبی بود و به غیر از رفتاری که این شخصیت کاریزماتیک را برجسته تر می کرد، در کارهایش بسیار جدی بود و برای ما ایرانی ها نمادی از حسن باقری بود.»

به گزارش تبریز بیدار ، در ایام شهادت سردار سرلشکر حسن باقری افشردی نابغه دوران دفاع مقدس، فضای شهر تبریز نیز درگیر کنگره 5 روزه  و ملی گرامیداشت این شهید بود که دیروز نیز در سالروز شهادت این سردار سرافراز سپاه اسلام، برادر این شهید سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح میهمان تبریز بود.

بی شک بین جوانان امروز نیز با تاسی از جوانان دیروز، در عرصه های دیگری برابر دشمنان ایستادگی کرده و در این بین استعدادهای نهفته ای همچون شهید باقری نیز ظهور کرده است.

جبهه مقاومت اسلامی در سوری و عراق و گسیل شدن جوانان جان برکف از ایران اسلامی به این آوردگاه، نمونه ای از الگوگیری جوانان امروز از شهدای دفاع مقدس می باشد که در همین جبهه سوریه و عراق، باقری های جدیدی معرفی شدند.

شهید محمودرضا بیضایی اولین شهید مدافع حرم تبریزی است که در 29 دی ماه سال 92 در سوریه به شهادت رسید. جوان با استعدادی که در نوع خود نخبه نظامی بود و همرزمانش از وی بعنوان نسخه دوم حسن باقری یاد می کردند.

 سهیل کریمی مستند ساز برجسته که مدتی را همراه شهید بیضایی در سوریه بوده است، در خصوص شباهت این شهید با حسن باقری می گوید: «درمورد شهید بیضایی خیلی حرف ها گفته نشده است و اینها همین طور خواهد ماند تا زمانی که زمان گفتنش فرا برسد. ما شهید بیضایی را حسین صدا می زدیم و کم سن و سال ترین اعضا به حساب می آمد. او آدم عجیبی بود و به غیر از رفتاری که این شخصیت کاریزماتیک را برجسته تر می کرد، در کارهایش بسیار جدی بود و برای ما ایرانی ها نمادی از حسن باقری بود.من از قبل به دوستان خود می‌گفتم که قطعا آقای بیضایی در آینده آدم بزرگی خواهد شد و می‌تواند به فرمانده بزرگی در این عرصه‌ها تبدیل شود. او تخصص‌های ویژه‌ای داشت و تدریس هم می‌کرد و شاگردان قوی زیادی داشت.»

«امید غلامی»، استاد دانشگاه و دوست و همراه این شهید نیز در خصوص باقری دوم می گوید: «محمودرضا خیلی به خانواده شهدا احترام می گذاشت، به شهید حسن باقری ارادت خاصی داشت و می گفت: "امام زمان(عج) امروز سرباز باهوش و پای کار می خواهند؛ آدمی که شجاع و مرد میدان باشد. «بأبي انت و امي الان برای امام زمان(عج) لازم است. الان باید نسبت به امام مان این جمله را بگوییم و اینگونه باشیم برای حضرت(عج)". سفارش می کرد که در شعرهایت اینها را بگو.»