تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , پنجشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۷ ۱۲:۵۷:۲۴ شناسه خبر : ۱۰۷۳۸۱۱

معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل آذربایجان شرقی:

خروج دام زنده از استان به قصد قاچاق ممنوع است/ نیروی انتظامی استان، نظارت های لازم را انجام دهد

علیلو گفت: خروج کالاهای اساسی و به ویژه دام زنده از استان به قصد قاچاق به ویژه در محورهای مواصلاتی منتهی به استان آذربایجان غربی ممنوع شده است و در صورت مشاهده، خودرو توقیف و راننده و عوامل مرتبط دستگیر خواهند شد.

به گزارش تبریز بیدار ، بابک محبوب علیلو در هشتمین جلسه کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز استان در سال 1397 خروج دام زنده از استان و کشور را یکی از عوامل افزایش قیمت گوشت قرمز دانست و گفت: خروج کالاهای اساسی و به ویژه دام زنده از استان به قصد قاچاق به ویژه در محورهای مواصلاتی منتهی به استان آذربایجان غربی ممنوع شده است و در صورت مشاهده، خودرو توقیف و راننده و عوامل مرتبط دستگیر خواهند شد.

وی با اشاره به دستور اکید رییس قوه قضاییه مبنی بر برخورد قانونی با عوامل قاچاق کالاهای اساسی از جمله قاچاق دام از نیروی انتظامی استان خواست تا اقدامات کنترلی را تشدید و نظارت های لازم را انجام دهند تا از قاچاق کالاهای اساسی و دام و طیور زنده از استان به جدّ جلوگیری شده و اجازه فرصت طلبی به سودجویان داده نشود.

رییس کارگروه پیشگیری از قاچاق کالا و ارز همچنین با اشاره به اینکه هدف از راه اندازی سامانه های مربوط به پیشگیری از قاچاق کالا و ارز (شناسه کالا، شناسه رهگیری و ...) امکان نظارت بر فرآیند واردات، صادرات، حمل و نگهداری کالاها است، بر ایجاد دسترسی دستگاه های نظارتی و کاشف اعم از نیروی انتظامی و اداره اطلاعات به این سامانه ها تأکید کرد.

محبوب علیلو با اشاره به ضرورت تأمین امنیت غذایی و سلامت عمومی، بر اهمیت و حساسیّت مقوله پیشگیری از قاچاق کالاهای سلامت محور تأکید و از دستگاه های مربوطه خواست تا با اعمال نظارت مستمرّ بر فرآیند واردات و روند توزیع کالاهای مذکور، از بروز مشکلات در آن حوزه به جدّ جلوگیری شود.


نظرات

IR

نوش دارو بعداز مرگ سهراب