تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۶:۰۵:۵۰ شناسه خبر : ۱۰۷۳۸۴۹

در همایش زن، انقلاب اسلامی و هویت بازیافته مطرح شد؛

سبک زندگی حضرت زهرا(س)، پیاده سازی نشده است/ انقلاب اسلامی، مدیون آذربایجان و تبریز است

همایش زن، انقلاب اسلامی و هویت بازیافته، به همت بسیج جامعه زنان سپاه عاشورا در کانون بسیج جوانان تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، کیانی ، مسئول بسیج جامعه زنان سپاه عاشورا در  همایش زن، انقلاب اسلامی و هویت بازیافته که در  کانون جوانان بسیج تبریز برگزار شد اظهار داشت: انقلاب اسلامی کشور را از ذلت نجات داد و به زنان هویت و ارزش بخشید.

وی گفت:  ما باید بتوانیم وظیفه خود را به عنوان یک زن انقلابی و مسلمان به خوبی انجام دهیم،امروز به برکت وجود انقلاب اسلامی، زنان باید به عنوان الگوی فاطمی در جامعه ایفای نقش کنند، این انقلاب بود که اجازه نداد از زنان، استفاده ابزاری کنند.

همچنین در این برنامه، حکیمیان،معاون فرهنگی بسج جامعه زنان کشور هم اظهار داشت: صلاح و فساد جامعه بر عهده زنان است امام خمینی (ره) در همین ارتبط می فرمود: «زن انسان ساز  همچنانکه قرآن انسان ساز است» در طول تاریخ بارها سیره زندگی حضرت زهرا(س) را مورد ستایش قرار داده ایم ولی به همان  اندازه خود را  مسئول و موظف نمی دانیم، صدیقه طاهره را به عنوان  یک  مافوق انسان تصور می کنیم و زمین را از وجود این بانوی بزرگ خالی کرده ایم.

 وی گفت:  حضرت زهرا انسانی است که باید الگو قرار گیرد نه اینکه فقط به ستایش این بانوی بزرگوار پرداخته شود، از 9 سال زندگی مشترک این بانو فقط به بیان 1 ساعت زندگی  ایشان اکتفا می کنیم،به طور مثال، حضرت زهرا  از بازی با کودکان غفلت نمی کردند، همین غفلت در مورد شهدا هم انجام می گیرد،  عکس شهدا را به در و دیوار ها چسبانده ایم ولی انگیزه ای به  توجه به سبک زندگی آن ها نداریم، ما باید از سمت ستایش به سمت پیاده کردن سیره زندگی حضرت زهرا  حرکت کنیم.

زنان باید مایه آرامش شوهرانشان باشند

معاون فرهنگی بسج جامعه زنان کشور افزود: حضرت زهرا(س) آرام جان امیرمومنان بودن امروز زنان هم باید مایه آرامش شوهرانشان باشند، جنگ نرم از زمان رانده شدن شیطان  و قسم خوردن او برای گمراهی انسان آغاز شد، امروز در جبهه ای به وسعت کل جهان می جنگیم، اگر امثال بنده  در شناخت جبهه جنگ نرم غفلت نمی کردیم، الان دشمن تا داخل خانه هایمان نفوذ نمی کرد، اگر دوست داریم فاطمی باشیم باید به موقع اقدام کنیم، بزرگترین قربانی جنگ نرم خود آمریکا است.

وی اضافه کرد: حجاب مختص به دین اسلام نیست و در تمام ادیان الهی دیده می شود، باید در مسئله حجاب پیشگام باشیم.

در ادامه این مراسم خانم تجلی از دانشجویان انقلابی در اوایل انقلاب اسلامی به بیان دیدگاه های خود پرداخت.

وی گفت:  قبل از هرچیزی باید خودمان را باور داشته باشیم،  در طول تاریخ، همیه یک زن وجود داشت که در گردنه های خطرناک تاریخی کارهای بزرگی انجام داده است، برای یک اتفاق بزرگ در جهان بشریت همیشه وجود یک زن لازم است.

وی خطاب به بانوان اعلام کرد: شما بانوان هرجا باشید می توانید موثر واقع شوید به شرطی که خودتان را باور داشته باشید ،باید اعتقادات مان را درست کنیم تا از ویروس های احتماعی و تفکرات التقاطی مصون بمانیم.

وی خاطر نشان کرد: معاهده سال ۸۲ سعدآباد یک خیانت بود که همه معاهده های بعدی( برجام، FATF، سند۲۰۳۰ و...) به دنبال همان معاهده سعدآباد آمده است، این معاهدات جدید،همان کاپیتولاسیون آن زمان است باید پرسید آیا آمریکا دلش به حال ما سوخته است که این معاهده ها را به ما دیکته می‌کند؟ در داخل کشور هم برخی خیال می کنند غربی ها عاشق ما هستند، شما غربی ها غلط می کنید که  مارا کنترل بکنید، مگر خود غرب در هیروشیما از بمب هسته ای استفاده نکرد؟

تجلی افزود: اگر غرب به عنوان مدینه فاضله  است پس چرا اجازه نمی دهند برای کودکان و زنان یمن غذا و دارو ارسال شود، آمریکا  به خاطر حفظ منافع خود در حال نابودی منطقه است،  عده ای هم در داخل همصدا با غرب می گویند چرا این همه برای جبهه مقاومت هزینه می کنیددر برخی دانشگاه ها برخی اساتید غرب را مهد تمدن معرفی می کنند چرا؟ چون غربی ها  چراغ  قرمز را رعایت می کنند،آیا باید به خاطر رعایت چراغ راهنمایی رانندگی باید دین و ناموس خود را به غرب بسپاریم.

 وی تصریح کرد: در مملکتی که غرب گرایی حاکم است،  دیگر رئیس علی دلواری ها  به وجود نمی آیند، ضریب امنیتی کدام  کشور در رابطه با آمریکا، بالاتر رفت و پیشرفت حاصل شد؟ امام خمینی همیشه می فرمود: رابطه ما با آمریکا رابطه گرگ و میش است، استادی که حاضر نمی شود روی پرچم آمریکا و رژیم صهیونیستی پای گذارد احمق است، پسر فلان آیت الله شهید که می گوید برای حجاب رفراندوم برگزار شود احمق است، چرا عده ای می خواهند منافع غرب را بر منافع کشور ترجیح دهند؟ کسی که می گوید مبنای ولایت مردم است غلط می کند.

این دانشجوی مبارز انقلابی بیان داشت:  مجلسی که در عرض 20 دقیقه برجام را تصویب می کند باید به رئیس جمهور بگوید مبنای ولایت غدیر است، برخی فقط ظاهر غرب را دیده اند ولی باطن غرب لجنزار و کثافت است، دنیای غرب در جنایت به حد اعلای خود رسیده است.

وی با اشاره به بانوان آذربایجانی  یادآور شد: شما بانوان آذربایجانی باید پشتیبان انقلاب باشید زیرا که انقلاب مدیون تبریز و آذربایجان است، ما بدهکار شهدای آذربایجان هستیم.