تبریزبیدار
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ ۲۳:۲۴:۰۷ شناسه خبر : ۱۰۷۳۸۶۱

مدیرعامل گلزارشهدای وادی رحمت در گفتگو با تبریزبیدار؛

شهید آذرآبادی در یادمان موجود کنار برادران شهیدش تدفین می شود

مدیرعامل گلزار شهدای تبریز در گفتگو با تبریزبیدار در پاسخ به این سوال که آیا شهید یعقوب آذرآبادی حق در مزار خالی یا همان یادمان موجود در گکلزار شهدا تدفین می شود، پاسخ داد: بله این شهید در همان مکان به خاک سپرده می شود.

به گزارش تبریزبیدار، پیکر مطهر شهید یعقوب آذرآبادی حق بعد از 35  سال غربت، شناسایی شده و امروز از طریق فرودگاه شهید مدنی وارد تبریز می شود تا بعد از مراسم تشییع در روز جمعه، در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز کنار همرزمان خود آرام گیرد.

اما از آنجایی که پیش از این برای این شهید در قطعه اول گلزار شهدای وادی رحمت، یادمانی کنار مزار دو برادر شهیدش تعبیه شده بود، خبرنگار تبریزبیدار احتمال تدفین این شهید را در یادمان مذکور از مدیرعامل گلزار شهدای تبریز پیگیری کرده است.

احد فلاحی، مدیرعامل گلزار شهدای تبریز در گفتگو با تبریزبیدار در پاسخ به این سوال که آیا شهید یعقوب آذرآبادی حق در مزار خالی یا همان یادمان موجود در گکلزار شهدا تدفین می شود، پاسخ داد: بله این شهید در همان مکان به خاک سپرده می شود.

گفتنی است شهید یعقوب آذرآبادی حق در سال ۱۳۳۷ متولد شده، در دوران نوجوانی در اثر همنشینی با یک قاری به قرائت قرآن و نوحه خوانی علاقه مند شد و  به کم سن و سال ترین نوحه خوان مساجد شعبان ، شهریار و حاج شفیع تبریز تبدیل شد.

در جوانی  همچون بزرگسالان در محضر آیت الله قاضی طباطبایی فعالیت کرده  و در قیام ۲۹ بهمن ۱۳۵۶ تبریز از فعالان بود. با اوج گیری نهضت اسلامی و افزایش فعالیت های انقلابی، یعقوب بارها توسط ساواک دستگیر و شکنجه شد.

با حضور داوطلبانه در جبهه های حق علیه باطل  در عملیات والفجر مقدماتی ، زخمی شد و بلافاصله بعد از بهبودی نسبی به جبهه بازگشت . به دنبال عملیات والفجر ۴ ، بعد از تشییع پیکر برادر شهیدش (محمد) ، علی رغم حضور برادر دیگرش (رضا ) در جبهه ، به منطقه جنگی بازگشت و در اسفند ۶۲ در عملیات خیبر عاشورایی شد.