تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , پنجشنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۷ ۱۱:۵۳:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۷۳۸۷۰

جانشین فرمانده کل سپاه در تبریز مطرح کرد:

نبرد با دشمن «ایمان» می خواهد/ دشمن می خواهد نگاه جوانان به غرب باشد/ تبریز همیشه برای من خاطره انگیز و جذاب بوده است

سردار سلامی با تاکید بر اینکه نبرد با دشمن ایمان می خواهد، گفت: دشمن می خواهد نگاه جوانان به غربی باشد که در حال زوال است.

به گزارش تبریز بیدار ، سردار سلامی، جانشین کل سپاه در مراسم سالروز عملیات والفجر و روز حفاظت اطلاعات که در مرکز درمانی شهید محلاتی  تبریز برگزار شد با اشاره به چهلمین سالگرد انقلاب  اسلامی اظهار داشت:در سالگرد چهلمین فجر شکوهنمند یک انقلاب بزرگ به نام اسلام هستیم انقلاب اسلامی ،تولد دوباره اسلام بود.

تبریز شهری با مردم با فرهنگ ، شجاع و رزمندگانی مثل شهید باکری ها که همچون ستاره می‌درخشند

وی گفت: تبریز همیشه برای من جذاب و خاطره انگیز بوده است، شهری با مردم با فرهنگ ، شجاع و رزمندگانی مثل شهید باکری ها که همچون ستاره می‌درخشند، در همه جای محیط بیمارستان (شهیدمحلاتی) ، از امکانات گرفته تا نحوه برخورد با مراجعه کنندگان،تلاش انقلابی موج می‌زند.

وی با اشاره به سالگرد عملیات والفجر 8 افزود: عملیات والفجر ۸ پیشرفته ترین عملیات تاکتیکی و از نبردهای پررمز و راز تاریخ معاصر است، رزمندگان از یک رودخانه متصل به دریا که به دلیل جزر و مد هر ۶ ساعت یک بار به خشکی می‌آمد، عبور کردند این عملیات یک شکست راهبردی بسیار عمیقی برای عراق بود ،در آن دوران تفکر راهبردی و طراحی استراتژیکی و فنی باهم ترکیب شده بود با وجود اشراف و سیطره اطلاعاتی دشمن و وجود دکل های دیدبانی ، صدام تا لحظه شروع عملیات نتوانست از آن آگاه شود.

وی خاطر نشان کرد: آن چیزی که یک جامعه را عقب نگه می دارد جهل و حقارت پذیری است . احساس حقارت و نبود اعتماد به نفس دو عنصری هستند حتی کشورهای پرجمعیت و وسیع را گرفتار و وابسته نگه می دارد،  ایران قبل از انقلاب اسلامی مانند زمان فرعون بود. فرعون اول قوم خود را تحقیر و کوچک می کرد و بعد وادار به تبعیت می کرد ، شاه مظهر یک کشور است. وقتی با شاه مثل یک عروسک رفتار می شد، و اجازه نمی دادند تا مشعل های اگاهی بر افروخته شود و مردم را در جهل نگه دارند، کشور نمی تواند پیشرفت کند.

قبل از انقلاب به کارگزار استعمار تبدیل شده بودیم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران تصریح کرد: انقلاب تفسیر ایه الکرسی است و این تعبیری که امام فرمود انقلاب ما انفجار نور بود یعنی روشن شدن مشعل های آگاهی، بزرگترین دستاورد انقلاب ، عزت مردم و نجات آنها از تحقیر و ایجاد امکان تفکر بود که به ملت اجازه داد آرزو کنند. قبل از انقلاب به مرم اجازه آرزو کردن نیز نمی دادند قبل از انقلاب ما به کارگزار استعمار تبدیل شده بودیم و قدرت تفکر را نداشتیم یک رهبر، پیشوای بزرگ، امام و یک ولی که بتواند بین همه عناصر مدیریت کند نیاز بود و امروز همه این ارزش ها در اختیار ما است و ما صاحب یک رهبر حقیقی هستیم، انقلاب اسلامی توانست آزادی از اسارت طاغوت را در آورده و به ما هدیه کند

وی یادآور شد: امام درجه آزادی ملت را کامل کرد و این عزت و استقلال در دوران رهبری امام خامنه ای کامل شد جوهره عظیم دستاورد های انقلاب، به حاکمیت رسیدن اسلام و بیرون راندن قدرت های استعمارگر است، ما می خواستیم ثابت کنیم در پرتو اسلام به پیشرفت برسیم بر خلاف نظر افرادیکه می گفتند دین نمی تواند پیشرفت ایجاد کند.

جنگ بر سر این است که می گویند قدرت تان را کاهش دهید و هر زمان ما خواستیم شما را تهدید کنیم

سردار سلامی، بیان داشت: دشمن در همه عرصه ها با ما می جنگد و داشمندان ما را ترور فیزیکی می کنند و ما نمی توانیم تصویر دانشمندان را نشان دهیم ، حاضر نیستند تا پیشرفت های ما را ببینند و تحمل کنند، جنگ بر سر این است که می گویند قدرت تان را کاهش دهید و هر زمان ما خواستیم شما را تهدید کنیم می گویند شما پیشرفت نکنید ما به شما همه چیز را می دهیم در واقع می خواهند ما را بی هویت کرده و دستان ما پیش آنها دراز باشد، اصل دعوا این است که می گویند اگر اسلام به قدرت برسد دیگر آمریکا نمی تواند  ابرقدرت باشد، بدون جهان اسلام هیچ قدرتی ، قدرت نیست، می خواهند کاری کنند که جوانان  به شکوه خود افتخار نکند و نگاهش به غربی باشد که رو به زوال است.

جانشین فرماندهی سپاه پاسداران  گفت: ما باید بسیار آگاه باشیم. ما شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشته ایم،   در زمان جنگ نمی توانستیم نفت صادر کنیم و در اقتصاد کشور صد درصد به نفت متکی بودیم ،ما با دست های خالی در مقابل دشمنی که سیطره و قدرت بیشتری داشت جنگیدیم ولی امروز  در همه جنبه ها صاحب قدرت هستیم و این دشمن است که امروز هر چه هزینه می کند به زوال می رسد، فلسفه سیاسی امریکا این است که همه جهان را فقیر کند تا خودش رشد کند . امریکا در عقل سیاسی در حال زوال است ، افول سیاسی یعنی اینکه 7 تریلیون دلار هزینه می کند و هیچ بهره ای نمی برد. 700 میلیارد دلار بودجه نظامی آمریکا است اما دولتش یک ماه تعطیل می شود و مردم با ظرف غذا مقابل کاخ سفید می نشیند.

وی عنوان داشت: سرزمین و جغرافیای بزرگ در اختیار ما است بنابراین به آینده امیدواریم ما راه خودمان را پیدا کرده ایم، این نبرد ایمان می خواهد دشمن هم فقط شکست خوردن را آموخته است،ما تجربیات بزرگی سر گذاشته ایم و هراسی از دشمنان نداریم ایمان به خدا در مقابل دشمن ، رمز پیروز ما است ،ما مطمئن هستیم که امسال هم مردم ما به دشمنان نشان خواهند داد که ایران با قامتی بر افراشته و باشکوه از هدف هایش پیروی می کند، مردم امریکا حتی یک ماه نتوانستند در مقابل مشکلات ایستادگی کنند اما در ایران مردم با قلب هایشان با یکدیگر زندگی می کنند، جامعه ای که دارای روحیه گذشت و ایثار باشد، هیچ وقت شکست نمی خورد.