تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹:۲۵ شناسه خبر : ۱۰۷۳۹۲۰

نایب رئیس کمیسیون تلفیق بودجه، خبر داد؛

مقبره‌الشعرای تبریز ردیف بودجه‌ای گرفت/ تخصیص ردیف بودجه‌ای برای نفلین سینیت سراب

فرهنگی گفت: از جمله نکات مهم بودجه سال ۹۸ عمرانی آذربایجان‌شرقی ابقای ردیف بودجه برای مقبره‌الشعرا است و اقدام دیگر تخصیص ردیف بودجه‌ای برای نفلین سینیت سراب است که قبلا هیچ ردیف بودجه‌ای برای آن تعیین نشده بود.

به گزارش تبریز بیدار ، فرهنگی درباره آخرین آخرین وضعیت بودجه عمرانی آذربایجان‌شرقی گفت:بودجه استانی طبق ضوابط سازمان برنامه بودجه تعیین شده است که برای این بودجه یک سری ایراداتی وارد بود که البته این ایرادات شامل کل بودجه‌های عمرانی در سراسر کشور بود و تنها آذربایجان‌شرقی مدنظر نیست. در نهایت قرار بر ترمیم این بودجه پیشنهادی شد و ترمیم و اصلاح آن در کمیسیون تلفیق و هیات رئیسه تصویب شده است.


وی درباره ترمیم بودجه عمرانی استان افزود:   ترمیم قطعاً انجام می‌گیرد و به تبع آن شاهد افزایش در بودجه عمرانی خواهیم بود. البته در قانون آورده‌ایم تا مناطق محروم درصدی افزایش یابد که این روی سایر استان‌ها تاثیرگذار خواهد بود برای بودجه های بزرگ راهها  نیز قطعاً ردیف بودجه تعیین شده و با اختصاص آنها می‌توان شاهد اتمام پروژه‌ها شد.

وی با اشاره به وضعیت دریاچه ارومیه گفت: بحث بودجه دریاچه ارومیه متفاوت است چراکه اعتباری در بودجه‌ و خارج از بودجه توسط کمیته‌ها و مجموعه‌های تصمیم گیرنده از جمله وزارت نیرو تعیین شده است.


نماینده مردم تبریز خاطر نشان کرد: از جمله نکات مهم بودجه سال ۹۸ عمرانی آذربایجان‌شرقی ابقای ردیف بودجه برای مقبره‌الشعرا است و اقدام دیگر تخصیص ردیف بودجه‌ای برای نفلین سینیت سراب است که قبلا هیچ ردیف بودجه‌ای برای آن تعیین نشده بود.

وی اضافه کرد: ترمیم بودجه استان به منزله کاهش یافتن آن نبوده است بلکه در کل توزیع بودجه ایراداتی وارد بود که این ایرادات در کمیسیون تلفیق جمع‌بندی شد و قطعاً اعتبارات عمرانی استان نیز افزایش خواهد یافت.