تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : اقتصادی , چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۰۳:۰۵ شناسه خبر : ۱۰۷۳۹۲۴

واکنش نماینده تبریز به مزایده مجدد کارخانه ماشین سازی ؛

بیگی: سازمان خصوصی سازی صلاحیت واگذاری ماشین سازی را ندارد/ خریداران، خود را معطل نکنند این مزایده غیرقانونی است

بیگی گفت: این مزایده اگر هم انجام شود غیر قانونی است و به خریداران هم اعلام می کنیم که خودشان را معطل نکنند، قیمت گزاری کارخانه ماشین سازی بر اساس قیمت گزاری سال 94 انجام گرفته است به همین خاطر این مزایده غیرقانونی است.

احمد علیرضا بیگی  نماینده مردم تبریز،آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تبریزبیدار، با اشاره به واگذاری مجدد کارخانه ماشین سازی تبریز توسط سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: سازمان خصوصی سازی، صلاحیت و اهلیت لازم را برای برگزاری  مزایده واگذاری کارخانجات ماشین سازی تبریز ندارد،.

وی گفت: با توجه به گزارش تفریغ بودجه سال 96  دیوان محاسبات کل کشور  که حکایت از تخلفات متعدد دارد، نشان می دهد سازمان خصوصی سازی، امانت داری لازم و مقررات موجود را رعایت نکرده است، این موضوع صرف یک ادعا نیست بلکه تصحیح گزارش دیوان محاسبات است، لذا سازمان خصوصی سازی و در راس آن رئیس متخلف آن سازمان را فاقد صلاحیت برای  اجرای  مزایده برای واگذاری  مجدد کارخانه ماشین سازی می دانیم.

وی خاطر نشان کرد: قطعا تا زمانی که  سازمان خصوصی سازی فاقد هر گونه صلاحیت لازم باشد, مانع هر گونه جایجایی و نقل و انتقال خواهیم شد، ممکن است این سازمان زمانی را برای اجرای مزایده اعلام کند ولی  چون صلاحیت لازم را ندارد و بهترین دلیل برای این عدم صلاحیت  گزارش تفریغ  بودجه سال96 دیوان محاسبات کشور است، این مزایده غیرقانونی است.

بیگی با اشاره به گزارش دیوان محاسبات کل کشور، تصریح کرد: در گزارش تفریغ بودجه سال96 که توسط دیوان محاسبات منتشر شده, با اشاره به تخلفات متعدد در واگذاری ماشین سازی تبریز، آمده است: ارزیابی و قیمت گذاری در واگذاری کارخانه ماشین سازی تبریز به طریق قانونی انجام نگفته است و همچینین خریداران فاقد اهلیت لازم هستند،  در واقع این گزارش دیوان محاسبات را می توان صدور حکم دانست, همه این دلایل نشان دهنده این است که  سازمان خصوصی سازی صلاحیت لازم را ندارد، البته این موضوع را به وزیر محترم هم اعلام کردیم.

نماینده مردم تبریز بیان داشت: این مزایده اگر هم انجام شود غیر قانونی است و به خریداران هم اعلام می کنیم که خودشان را معطل نکنند، قیمت گزاری کارخانه ماشین سازی بر اساس قیمت گزاری سال 94 انجام گرفته است به همین خاطر این مزایده غیرقانونی است و اقدامات لازم را  برای جلوگیری از واگذاری غیر قانونی کارخانه ماشین سازی  انجام خواهیم داد.

بیگی گفت: این موضوع را از طریق دیوان محاسبات, کمیسیون اصل نود و همچنین از طریق صحن علنی مجلس پیگیری خواهیم کرد که درباره این موضوع تحقیق و تفحص صورت گیرد و به زودی در صحن علنی مجلس  مطرح خواهد شد, این مزایده غیرقانونی است و آقای پوری حسینی به عنوان متهم و مجرم حق بر گزاری این مزایده را ندارد.

وی با اشاره به ممنوع الخروج بودن رئیس  سازمان خصوصی سازی گفت: ممنوع الخروج بودن در اختیار دستگاه قضایی است و  دادستان کل کشور و سخنگوی قوه قضاییه ممنوع الخروج بودن پوری حسینی را اعلام کرده اند.