تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ ۱۴:۴۷:۴۲ شناسه خبر : ۱۰۷۳۹۲۷

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در تبریز؛

هرکس به جرعه ای از معارف اسلام ناب دست پیدا کند، در قبال تبلیغ دین وظیفه دارد

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: برای مبلغه بودن لازم نیست که حتما تحصیلات حوزوی داشته باشید و امروز هرکس که به جرعه ای از معارف اسلام ناب دست پیدا کند، در قبال تبلیغ دین وظیفه دارد.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین محمد قمی صبح چهارشنبه، در نشستی صمیمی با اقشار تاثیرگذار حوزه بانوان آذربایجان شرقی اظهار داشت: توجه به مکتب امام خمینی (ره) که یک فهم کامل از اسلام ناب محمدی است، می تواند برای جامعه نجات بخش و گره گشا باشد.

وی بیان کرد: توجه به بانوان یکی از اصول مکبت امام خمینی (ره) است این اقشار مختلف جامعه هستند که باید وظیفه مهم تبلیغ را به دوش بگیرند و بانون به عنوان قشر تاثیرگذار جامعه در این موضوع محوریت دارند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در ادامه خطاب به بانوان حاضر در جلسه اذعان کرد: برای مبلغه بودن لازم نیست که حتما تحصیلات حوزوی داشته باشید و هرکس که به جرعه ای از معارف اسلام ناب دست پیدا بکند، در قبال تبلیغ دین وظیفه دارد.

حجت الاسلام والمسلین قمی با اشاره به اینکه در دوره جدید سازمان تبلیغات اسلامی توقع و امید بیش تری از بانوان می رود، گفت: امروز 55هزار فارغ التحصیل خانم از حوزه های علمیه کشور داریم اما باید این جمعیت در جامعه بیش از پیش تاثیرگذار باشند و فضای مجازی می تواند یکی از عرصه های فعالیت بانوان باشد.

وی در پایان تشریح کرد: بانوان به عنوان فرماندهان جنگ نرم در دوره جدید انقلاب اسلامی وظایف سنگینی بر دوش دارند .