تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۲۷:۲۹ شناسه خبر : ۱۰۷۳۹۳۷

مدیر کل کمیته امداد استان مطرح کرد:

خرید یا احداث 2 واحد مسکن در روز / نقش کمیته امداد در پویایی اقتصاد و نشاط اجتماعی

کلامی مدیر کل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در آیین افتتاح نمادین 600 طرح اشتغال و 400 مسکن مددجویی گفت: در دو سال گذشته بطور متوسط روزانه 2 مسکن مددجویی خرید یا احداث کرده ایم.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد کلامی مدیر کل کمیته امداد استان آذربایجان شرقی در آیین افتتاح نمادین 600 طرح اشتغال و 400 مسکن مددجویی گفت: توجه به مسکن مددجویان یکی از رویکردهای کمیته امداد در خروج از فقر است. در دو سال گذشته بطور متوسط روزانه 2 مسکن مددجویی خرید یا احداث کرده ایم.

وی افزود: در سالجاری تعداد 131 واحد مسکن در هفته دولت بصورت نمادین افتتاح کردیم و 400 واحد نیز امروز افتتاح می کنیم و همچنین 240 واحد در روز 14 اسفند مصادف با سالروز تاسیس کمیته امداد افتتاح خواهیم کرد.

کلامی اولویت بعدی کمیته امداد در خروج از فقر را توجه به موضوع اشتغال عنوان کرده و گفت: در بین 75000 خانوار تحت پوشش کمیته امداد استان، 19000 خانوار توان اشتغال دارند که با شناسایی آنها و برگزاری دوره های مهارتی، تسهیلات بانکی اعطا می شود.

مدیر کل کمیته امداد استان ادامه داد: بانک های عامل استان در زمینه اعطای تسهیلات اشتغال همواره کنار ما بودند که از همه آنها تشکر می کنم.

وی به رویکرد جدید کمیته امداد در امر اشتغال اشاره کرده و افزود: 175 تنوع شغلی ایجاد کرده ایم که در بین آنها به مشاغل دانش بنیان و مشاغل مرتبط با بانوان توجه ویژه ای شده بطوری که کمیته امداد بعنوان دستگاه برتر استان در ایجاد اشتغال شناخته شده است.

کلامی توجه به شاخص های فرهنگی را از دیگر رویکردهای کمیته امداد در خروج از فقر برشمرد و گفت: در سایه حمایت های کمیته امداد از دانش آموزان، امسال در کنکور سراسری 7 قبولی در رشته های پزشکی داشته ایم.

وی یادآور شد: کمیته امداد استان با پرداخت ماهانه هیجده و نیم میلیارد تومان مستمری، نقش برجسته ای در پویایی اقتصاد و نشاط اجتماعی دارد.