تبریزبیدار
جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۱۷:۲۷ شناسه خبر : ۱۰۷۳۹۴۱

خطبه های متفاوتی که در تریبون مردمی نماز جمعه تبریز عنوان شد؛

از مطالبات هواداران فوتبال تا نقد به عدم وجود محل تجمعات مناسب در تبریز

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز به بیان مطالبه چند بازیکن فوتبال در خصوص کیفیت پخش مسابفات در شبکه سهند پرداخت.

به گزارش تبریز بیدار ،  حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم، در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز در محل مصلی امام(ره) گفت: طرز حرف زدن هر فرد، ترجمان شخصیت اوست. مسئولین با مراجعه کنندگان برخورد گرم، مهربانه داشته و با انتخاب واژگان صمیمی صحبت کنند.

وی ادامه داد: با آرامش و صبر صحبت کنیم تا مبادا عصبانی شویم و دنبال طلب عفو هم باشیم.

خطیب جمعه تبریز با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن گفت: آفرین بر مردم قهرمان آذربایجان که با لبیک بر ندای رهبری، با هر سلیقه ای در راهپیمایی ۲۲بهمن به صحنه آمدند و جواب دشمنان را دادند.

وی تصریح کرد: به دشمنان نشان داده شد علی رغم همه فشارها اما توطئه های آنها اثرگذار نیست و آثار این راهپیمایی سال ها باقی خواهد ماند.

نماینده ولی فقیه در استان خطاب به مسئولین گفت: این راهپیمایی به مسئولین اجرایی کشور این پبام را داشت تا آنها هم حماسه خدمت را خلق کرده و دل امام زمان(عج) را شاد و کشور را بیمه کنند.

وی در ادامه با بیان اینکه  قیام ۲۹بهمن مردم تبریز در سال ۵۶ فراموش شدنی نیست، افزود: قیامی تاریخی که در سال ۵۶ در اوج نهضت صورت گرفت. قیام ۲۹ بهمن نمایش خصلت های برگزیده مردم تبریز اعم از غیرت دینی، شجاعت، پیش رو و صف شکن بودن آنها بود

وی تاکید کرد: پیوستگی با سایر اقوام، اتحاد، همدلی مردم و تجلی معجزه اراده ملت، از پیام های دیگر قیام ۲۹ بهمن بود.  نمی شود از ۲۹ بهمن گفت و از نقش برجسته شهیدقاضی چشم پوشی کرد.

امام جمعه تبریز به مشکل عدم پوشش سراسری راهپیمایی ۲۲ بهمن تبریز در صدا و سیما اشاره کرده و گفت: در تبریز محل تجمع مناسبی وجود ندارد تا راهپیمایی ۲۲ بهمن انعکاس سراسری در صدا و سیما داشته باشد که امید است مسئولین رسیدگی کنند.

حجت الاسلام آل هاشم در ادامه با بیان اینکه تریبون نماز جمعه متعلق به همه مردم است، گفت: اخیرا چند هوادار فوتبال گلایه داشتند که مسابقات فوتبال در صدا و سیمای استان بخوبی منعکس نمی شود و کیفیت تصاویر پایین است که بعد از بررسی مشخص شد که مشکل از تجهیزات و دوربین ها است که از مسئولین تقاضا دارم نسبت به بروزرسانی آنها اهتمام کنند.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه گفت: بیانیه راهبردی اخیر رهبر انقلاب در آغاز دهه پنجم انقلاب، ترسیم مسیر آینده انقلاب بود تا بتوانیم به آرمان بزرگ خود که ایجاد تمدن بزرگ اسلامی است، برسیم.

وی با اشاره به حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان، بیان داست: تروریست ها و ایادی استکبار با عملیات  تروریستی در سیستان و بلوچستان و به شهادت رساندن پاسداران، خواستند کام ملت را در جشن چهل سالگی انقلاب تلخ کنند و وابستگی خود به آمریکا را نشان دادند.