تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ ۱۷:۵۷:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۷۳۹۴۲

استاندار آذربایجان شرقی عنوان کرد:

مفتخریم که انتخابات های آزادانه در چهل سال داشته ایم / آمار بالای تصادفات، ضرورت ایمنی جاده ها و گسترش فرهنگ رانندگی را می طلبد

استاندار آذربایجان شرقی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت:با افتخار می گوییم در چهل سال گذشته بطور متوسط هر سال، یک انتخابات آزادانه داشتیم.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدرضا پورمحمدی، استاندار آذربایجان شرقی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه تبریز در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی گفت:  انقلاب اسلامی، دستاورد مهم مردم سالاری دینی را به ما ارزانی داشت، با افتخار می گوییم در چهل سال گذشته بطور متوسط هر سال، یک انتخابات آزادانه داشتیم.

وی ادامه داد: استقلال کشور، دستاورد مهم دیگر انقلاب اسلامی است، وقتی انقلاب پبروز شد چند هزار مستشار خارجی از کشور اخراج شد. امروز همه دوستان و دشمنان اذعان دارند هر نوع مذاکره سیاسی در خصوص مسایل منطقه، بدون حضور ایران امکان پذیر نیست.

استاندار آذربایجان شرقی در خصوص محرومیت زدایی در کشور بیان داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی نهادهایی همچون کمیته امداد و بنیاد مسکن و... ایجاد شد که در شهرها و روستاها به مبارزه با فقر و محرومیت می پردازند. در کنار آن، پیشرفت ها در موضوعاتی چون خطوط ریلی و جاده ای، آب، برق و گاز چشمگیر بوده است.

وی به معضلات جاده ای در کنار پیشرفت ها در حوزه اشاره کرده و گفت: آمار بالای تصادفات نشان می دهد که باید به موضوع ایمنی جاده ها و فرهنگ رانندگی توجه شود.

پورمحمدی با تاکید بر اینکه سرعت رشد علمی در ایران بنا به آمارهای بین المللی، ۱۱ برابر رشد علمی دنیا است، افزود: جمهوری اسلامی با تلاش جوانان خود، به چرخه سوخت هسته ای و غنی سازی اورانیوم دست یافت. ایران تنها کشوری است که دانش فضایی بومی دارد.

وی به پیشرفت های جمهوری اسلامیدر حوزه دفاعی اشاره داشته  ادامه داد: قدرت نظامی و بازدارندگی کشور بحدی است که هیچ کشوری جرات تعرض به ایران اسلامی ندارد.

پورمحمدی با بیان اینکه همه دستاوردهای انقلاب اسلامی در شرایط سخت و تحریم ها بدست آمده است، اظهار داشت: همه دولت های مختلف بعد از انقلاب اسلامی، برای بی اثرسازی تحریم ها تلاش کرده اند.

وی در پایان گفت: از حضور حماسی مردم استان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تشکر می کنم و برای دیدار با رهبر معظم انقلاب در روز ۲۹ بهمن روزشماری می کنیم.