تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ ۰۱:۲۰:۰۲ شناسه خبر : ۱۰۷۳۹۴۶

با اجرای مرحله نخست عفو محکومان بمناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی؛

آذربایجان شرقی بیشترین سهم آزادی زندانی را داشته است

بر اساس اعلام رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور آذربایجان شرقی بیشترین سهم آزادی زندانی در مرحله نخست اجرای عفو محکومان بمناسبت چهل سالگی انقلاب اسلامی را داشته است.

به گزارش تبریز بیدار ، هفته گذشته آیت الله آملی لاریجانی رئیس دستگاه قضا از برنامه ریزی برای عفو و تخفیف مجازات 50 هزار زندانی به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی خبر داد.

درخواست دستگاه قضا برای اجرای عفو گسترده به محضر رهبر معظم انقلاب اسلامی رسید و ایشان با عفو و تخفیف مجازات زندانیان در چهل سالگی انقلاب موافقت کردند.

بدنبال این درخواست وموافقت آن از سوی رهبر معظم انقلاب، رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور  از آزادی بیش از ۳ هزار زندانی در اولین روز اجرای بخشنامه عفو گسترده زندانیان خبر داد.

اصغر جهانگیر در این خصوص گفت: در روز  و همزمان با اجرای بخشنامه عفو، ۳۷۰۰ زندانی آزاد و ۱۳۰۰ زندانی نیز مشمول تخفیف مجازات شدند.

وی افزود: این بخشنامه به استان های سراسر کشور ابلاغ شده و در مرحله اجرا است و بر اساس آمار اعلامی استان آذربایجان شرقی با ۱۰۹۱ نفر بیشترین زندانی مشمول را در اولین روز اجرای این بخشنامه داشته است.

رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: با اجرای کامل این بخشنامه که در راستای رأفت اسلامی و توسعه عدالت اجتماعی شکل گرفته، تعداد قابل توجهی از زندانیان آزاد و به کانون خانواده باز می گردند که قطعا در کاهش آسیب های اجتماعی خانواده های زندانیان تاثیر بسزایی خواهد داشت.