تبریزبیدار
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۵۵:۲۸ شناسه خبر : ۱۰۷۳۹۷۷

حاشیه نگاری متفاوت از دیدار مردم آذربایجان با رهبر انقلاب؛

حکایت چهره های تکراری و اشک های هر ساله جاماندگان / کارت های ویژه ای که مسئولین اتو کشیده را از مردم شور آفرین جدا می کرد

بارها شاهد بودم که به جهت پر شدن لیست کاروان های اعزامی از افرد تکراری، چه جوان هایی بودند که چشم هایشان گریان شده و نتوانستند خود را به فیض دیدار حضرت عشق برسانند و این اشک ها هر سال تکرار شده است.

به گزارش تبریز بیدار ، 29 بهمن هر سال برای مردم استان آذربایجان شرقی روزی است که با دیدار رهبر معظم انقلاب عجین شده و شیرینی آن تا 29 بهمن سال بعد در کام مردم ولایی تبریز ماندگار می شود.

بهانه این دیدار قیام تاریخی مردم تبریز در سال 56 علیه رژیم طاغوتی است که دامنه آن به پیروزی انقلاب اسلامی منتهی شد و رهبر معظم انقلاب نیز از این روز به یوم الله تعبیر کرده اند.

دیدار رهبر انقلاب اسلامی بعنوان امام المسلمین در عصر غیبت، آرزوی عاشقان ولایت است که این افتخار برای مردم آذربایجان سالی یکبار نصیب می شود و هزاران نفر به نمایندگی از سیل خروشان دلباختگان ولایت، عازم حسینیه امام(ره) می شوند تا با رهبر فرزانه تجدید بیعت کنند.

سالیان متمادی است که این دیدار مردمی به همین بهانه صورت می گیرد و صحنه های زیبایی از میثاق امت با ولایت رقم می خورد، اما هر ساله برخی دلخوری ها نیز پشت این کاروان باعظمت وجود دارد.

اینکه افراد تکراری هر ساله به این سفر اعزام می شوند و دست عاشقانی که توفیق این سفر معنوی را نداشته اند، از دیدرا یار کوتاه می ماند. چهره هایی که گویی تکلیف شده که باید هر سال آنها بیایند و بر حسب تجربه سالیان حضور در حسینیه امام(ره) محل استقرار دوربین ها را نیز شناخته و سعی دارند در لابلای سخنرانی رهبر انقلاب، با حرکات و شعار نوشته هایی، خودی نشان دهند.

بارها شاهد بودم که به جهت پر شدن لیست کاروان های اعزامی از افرد تکراری، چه جوان هایی بودند که چشم هایشان گریان شده و نتوانستند خود را به فیض دیدار حضرت عشق برسانند و این اشک ها هر سال تکرار شده است.

یکی ازجاماندگان از کاروان امسال می گوید: «برای اعزام به دیدار رهبری چرا هیچوقت سراغ ما نمی آیند که جایی آشنا نداریم؟ مگر ما نیز جز همان مردمی نبودیم که در راهپیمایی 22 بهمن حماسه آفریدیم. چرا یکبار هم نشده که برای اعزام به این دیدار فراخوان عمومی بدهند؟ هر جا مراجعه می کنیم لیست ها را از قبل پر کرده اند و فقط حسرت نصیب ما می شود.»

نکته دیگری که در دیدار رهبری از نظر نگارنده جالب بوده، حکایت کارت های ویژه و جداسازی مسئولین از مردم است که در خیابان منتهی به بیت در میان انبوه صف های مردمی، مسئولین اتو کشیده و با نگاه های از بالا به پایین، بی تفاوت از میان مردم رد شده و وارد می شوند که گاهی این نگاه های سنگین، جلب توجه کننده می شود.

نکته جالب دیگر شعارهای آکنده از شور مردم در پیشگاه رهبر معظم انقلاب است که از عمق جان جاری می شود و همین جا است که تفاوت مسئولینِ جلوی نرده ها با مردمِ پشت نرده ها، نمایان می شود. برخی مسئولینی که حتی برای سر دادن شعارهای انقلابی گویی خجالت زده هستند و نه دست ها آنچنان بلند می شود نه آن شور انقلابی دیده می شود تا مبادا اتو کت و شلوارها و شانیت کاذب آنان آسیب نبیند.

نظرات

حامد
PL

احسنت حرف دل خیلیا رو زدید خیلی از مردم عادی اصلا نمیدونن از کجا میشه ثبت نام کرد برای دیدار به نظرم بهتره حاج آقای آل هاشم شخصا ورود کنند و سازوکاری تعیین بشه که همه ی مردم شانس حضور در این دیدار پربرکت رو داشته باشن(مثلا تعبیه ی سامانه ی اینترنتی ثبت نام و قرعه کشی بین متقاضیان و....)