تبریزبیدار
چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۴۹:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۷۳۹۸۱

پهپادی که پرشورها را جهانی کرد؛

جهان فوتبال ایران را با تراکتور دید

استقبال طرفداران تراکتورسازی از بازی این تیم برابر استقلال آن‌قدر جذاب و شگفت‌انگیز بود که بسیاری از رسانه‌ها و صفحات اجتماعی بین‌المللی پرطرفدار فوتبال با تعجب به بازتاب این رویداد از ایران پرداختند.

به گزارش تبریز بیدار ، جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۹۷ قطعا یکی از به یاد ماندنی‌ترین روزهای تاریخ برای طرفداران پرشور تراکتورسازی خواهد بود. آنها علاوه بر اینکه یک بازی حساس ۶ امتیازی را در رقابت برای حرکت به صدر جدول بردند، توانستند با استقبالی کم‌نظیر، رکورد حضور بیشترین تعداد تماشاگر طرفدار یک تیم در ورزشگاه در لیگ برتر را بشکنند. طرفداران  سرخ پوشان  البته این رکوردرا چند سال پیش هم تجربه کرده بودند اما آنچیزی که به این بازی اهمیت بخشید  رقابت با تیم مقابل  و انتقام شکست در نیم فصل اول بود. عکاسان و خبرنگاران حتی از سراسر کشور برای پوشش این بازی  خود را به ورزشگاه یادگار امام تبریز رسانیده بودند، به همین خاطر تصاویر مختلفی از زاویه های  گوناگون  از لنز دوربین  عکاسان  به بیرون منتشر شد.


‏اما استقبال طرفداران تراکتورسازی از بازی این تیم برابر استقلال آن‌قدر جذاب و شگفت‌انگیز بود که بسیاری از رسانه‌ها و صفحات اجتماعی بین‌المللی پرطرفدار فوتبال با تعجب به بازتاب این رویداد از ایران پرداختند.


‏این بازتاب‌ها درحالی اتفاق افتاد که بعضی از این رسانه‌ها برای اولین بار یک رویداد فوتبالی از ایران را با میلیون‌ها بازدیدکننده از سراسر جهان پوشش می‌دادند. حتی بازی های بزرگی مانند بازی پرسپولیس و استقلال  که با عنوان دربی پایتخت شناخته می شود نتوانسته این چنین به چشم   جهان بیاید،  علاوه بر بازی هجومی که انجام شد این پرشور ها بودند که طبق روال همیشه پیروز این میدان شدند بیش از صد هزار نفر با لباس یک دست قرمز  شور و شوق خاصی به   بازی بخشیده بودند، این درحالی بود که  زمستان سرد  تبریز یکی از روزهای  خود را سپری می کرد.


‏همچنین تصاویری از این بازی و جمعیت فشرده طرفدار تراکتورسازی در شبکه‌های تلویزیونی و خبری بین‌المللی و صفحات رسمی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز پخش و منتشر شد. رسانه های مطرح از کشورهای همسایه گرفته تا صفحات ورزشی معتبر دنیا  ان تصاویر را منتشر کردند  نکته اصلی که در این تصاویر به وضوح مشخص است نظم خاص تماشاگران است که  این بازی را به عنوان رویداد جهانی مطرح ساخت،

‏نکته جالب اینجاست که بیشترین تصاویر پخش شده در رسانه‌های بین‌المللی از عکس‌های هوایی از ورزشگاه هست که توسط یک مهرداد نیکمرد عکاس تبریزی به وسیله پهپاد (کوادروتور) گرفته شده است.

‏پهپادی که حتی به دلیل شرایط نامساعد جوی و باد و باران شدید دقایقی از مسیر خود منحرف شد و دوربین آن شکست.

‏البته محمدرضا زنوزی مطلق مالک باشگاه تراکتورسازی در برنامه تلویزیونی «موج فوتبال» شبکه استانی آذربایجان شرقی «سهند»، قول داد تا هزینه‌های مربوط به این حادثه را به این عکاس پرداخت کند.