تبریزبیدار
پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷ ۲۲:۰۳:۵۸ شناسه خبر : ۱۰۷۳۹۹۹

پس از تهدید وزیر تبریزی کابینه روحانی به استیضاح؛

رحمانی در حاشیه سفر به استان: با آغاز عرضه فوری و عمل خودروسازان به تعهدات خود، قیمت ها پایین می‌آید

وزیر تبریزی دولت روحانی در حاشیه سفر به استان در خصوص بازار پرنوسان خودرو گفت: با آغاز عرضه فوری خودرو و ادامه این روند تا عید و عمل خودروسازان به تعهدات خود به طور قطع قیمت خودرو پایین می‌آید.

به گزارش تبریز بیدار ، رضا رحمانی وزیر صنعت معدن و تجارت ظهر پنج شنبه در حاشیه سفر به آذربایجان شرقی جهت آغاز عملیات احداث واحد 40 هزار تنی تولید کنسانتره نفلین سینیت کلیبر در گفتگو با خبرنگاران با دعوت از تجار برای سرمایه گذاری در معادت کوچک، گفت:  فعال‌سازی معادن کوچک در کشور را ازبرنامه‌های وزارت صمت می باشد. شرکت ملی صنایع مس ایران به صورت تضمینی مواد تولیدی معدنی معادن کوچک را با قیمت روز خریداری می‌کند و  فعال‌سازی معادن کوچک می‌تواند بر ظرفیت تولید مواد معدنی بیفزاید تا بتوانیم برای جوانان اشتغال ایجاد کنیم.

وی  با اشاره به سهم ۱۰ درصدی آذربایجان شرقی در معادن کشور اظهار کرد: در سراسر استان منابع معدنی سرشاری وجود دارند که این معادن نیازمند توجه ویژه هستندشهرستان‌های جنوب آذربایجان شرقی از ظرفیت‌های معدنی محروم مانده‌اند. دستور آغاز مطالعات برای شناسایی پهنه‌های معدنی را در شهرستان‌های جنوب آذربایجان شرقی داده‌ایم و از این‌رو منطقه قره‌داغ برعکس جنوب استان دارای ظرفیت‌های غنی معدنی است

 بازار پر نوسان خودرو یکی  دیگر از محورهای سوال از وزیر تبریز کابینه روحانی بود، موضوعی که باعث شده بود برخی نمایندگان او را تهدید به استیضاح کنند.

رحمانی در این خصوص گفت: پیش از این کمتر از یک هزار خودرو در روز از سوی خودروسازان در کشور تولید می شد. پس از مذاکره با خودروسازان برای ساماندهی بازار خودرو این میزان به حدود یک هزار و 500 تا 2 هزار خودرو در روز افزایش یافته است و این روند برای رسیدن به وضعیت ایده آل همچنان ادامه خواهد داشت. 

وی تاکید کرد: با آغاز عرضه فوری خودرو و ادامه این روند تا عید و عمل خودروسازان به تعهدات خود به طور قطع قیمت خودرو پایین می‌آید. 

رحمانی با اشاره به نقش واسطه ها و برخی عوامل در افزایش قیمت خودرو در کشور ادامه داد: روند تحویل خودرو از سوی خودروسازان به صورت مرتب موجب تنظیم بازار می شود. هدف ما در ماه های آینده رسیدن قیمت خودرو به قیمت سازمان حمایت از مصرف کنندگان است. 


نظرات

IR

رحمانی در پائیز سال 91 ودر جلسه تولیدکنندگان استان قول داد که ظرف دوماه قانون ارزش افزوده را از تولید برمی دارد