تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۷ ۱۸:۳۹:۲۵ شناسه خبر : ۱۰۷۴۰۶۶

انتقاد فرمانده گردان سیدالشهدا در دفاع مقدس از ادعای باخت در جنگ تحمیلی؛

عبدالعلی زاده بجای کلمه «باختیم» باید «متضرر» می گفت / در جنگ از بُعد اقتصادی دچار خسارت شدیم

نظمی فرمانده گردان سیدالشهداء لشکر عاشورا در دوران دفاع مقدس در گفتگو با تبریزبیدار در واکنش به اظهارات استاندار اسبق آذربایجان شرقی در مورد دفاع مقدس گفت: عبدالعلی زاده بجای کلمه «باختیم» باید «متضرر» می گفت.

جمشید نظمی فرمانده گردان سیدالشهداء لشکر عاشورا در دوران دفاع مقدس در گفتگو با تبریزبیدار  در واکنش به اظهارات علی عبدالعلی زاده استاندار اسبق آذربایجان شرقی در مورد دفاع مقدس گفت: صحبت های آقای عبدالعلی زاده را مطالعه کردم و هیچ نقطه منفی ندیدم، و ضمن اینکه به پیروزی ایران در جنگ اشاره می کند، به این موضوع نیز می پردازد که هر دو کشور بابت خسارت هایی که از بابت جنگ دیده اند،  از این جهت باختند.

این رزمنده دوران دفاع مقدس  ادامه داد: برداشت من این است که منظور از این باخت، از بعد شکست نظامی نیست.

نظمی تصریح کرد: فقط انتقادی که در رابطه با صحبت های آقای عبدالعلی زاده دارم این است که باید بجای کلمه «باختیم»  از کلمه «متضرر» استفاده می کرد.

فرمانده گردان سیدالشهدا(ع) در دوران دفاع مقدس، در واکنش به این جمله عبدالعلی زاده که گفته بود، جنگ مانع توسعه شده است، اظهار داشت: این طبیعی است که هرجنگی مانع از توسعه می شود. آن پول هایی که بخاطر جنگ هزینه شد، اگر جنگ نبود می توانست در داخل برای کشور هزینه شود و این از تبعات جنگ است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این سخنان عبدالعلی زاده اجحاف در حق زحمات رزمندگان 8 سال دفاع مقدس نمی شود، بیان کرد: سخنان آقای عبدالعلی زاده هیچ ارتباطی با 8 هشت سال دفاع مقدس ندارد و ظاهرا برداشت من و شما در این موضوع متفاوت است. منظور وی این بود که جنگ مانع از توسعه و پیشرفت کشور می شود. همانطور که اکنون در سوریه با خرابی های زیادی که به وجود آمده است، اگر جنگ اتفاق نمی افتاد، سوریه تا چه اندازه پیشرفت می کرد.

این رزمنده دوران دفاع مقدس ادامه داد: در جنگ ایران و عراق، هر دو کشور ناچار شدند سرمایه های خود را در جنگ هزینه کنند.

وی در خصوص اینکه آیا تبدیل تهدید جنگ به فرصت، توسعه محسوب می شود یا خیر، گفت: این موضوع دیگری است. اینکه از نظر نظامی و استراتژیک ما پیروز جنگ بودیم هیچ شکی وجود نداشت. اما برداشت من از صحبت های آقای عبدالعلی زاده این است که منظور ایشان در بُعد اقتصادی است و از این جهت ما و عراق هردو دچار خسارت شدیم و اگر جنگ نبود، کشور  از لحاظ اقتصادی پیشرف های زیادی می کرد.

وی در رابطه با جمله معروف امام خمینی(ره) که فرموده اند« ما حتی یک لحظه هم از جنگ نادم و پشیمان نیستیم» و مقایسه این فرموده امام با صحبت های عبدالعلی زاده ، گفت: آقای عبدالعلی زاده به پشیمانی از جنگ اشاره نکرده است و ضمن تایید پیروزی ایران در جنگ، به عدم توسعه دو کشور به خاطر هزینه در جنگ اظهار نظر کرده است و هدف اصلی استکبار از ایجاد جنگ در کشورهای اسلام این است که سرمایه های مسلمانان را در جنگ هزینه کند و جلوی پیشرفت آنها را بگیرد.مطالب مرتبط:

رستمی: اظهارات عبدالعلی زاده با بیانات امام(ره) و رهبری زاویه دارد

عباسعلیزاده: از نام شهید باکری هزینه کرده اما به رشادت های او ظلم می کنند