تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , جمعه ۱۰ اسفند ۱۳۹۷ ۲۱:۵۹:۳۷ شناسه خبر : ۱۰۷۴۰۷۴

جوابیه عبدالعلی زاده پیرامون حواشی اظهارات خود در گفتگو با تبریزبیدار؛

ما پیروز جنگ بودیم و منظورم خسارت های مادی بود / در جهان سوم، شنونده ها چیزی هم روی حرف اصلی می گذارند و نقل می کنند

عبدالعلی زاده استاندار اسبق آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریز بیدار به حواشی ایجاد شده در خصوص اظهارت خود پیرامون دفاع مقدس واکنش نشان داده و گفت: ما پیروز جنگ بودیم و منظورم خسارت های مادی بود.

علی عبدالعلی زاده استاندار اسبق آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریز بیدار  در واکنش به حواشی ایجاد شده در خصوص اظهارت خود پیرامون دفاع مقدس، گفت: نقل بخش ناقصی از صحبت های دو ساعته من دور از انصاف است. جهان سیاسی، جهان جوسازی است.

وی ادامه داد: در صحبت هایم گفته بودم جنگ تحمیلی باعث شده هیچ کشوری فکر حمله به ایران را در سر نپروراند و ما در این سطح از امنیت برخوردار هستیم.

استاندار اسبق آذربایجان شرقی تصریح کرد: من نگفته ام در جنگ باختیم. ما در جنگ باخت نداشتیم. ما پیروز جنگ بودیم و عراق بازنده بود منظور از مانع پیشرفت شدن، بحث خسارت هایی است که جنگ به ما زد، در این جنگ کلی شهید دادیم. خسارت های انسانی، فیزیکی و اقتصادی بود.

عبدالعلی زاده ادامه داد: من در حالت کلی گفتم که در روابط با کشورها به رابطه «بُرد بُرد» فکر کنیم، یعنی هم خودمان برد داشته باشیم و هم به طرف مقابل حق بدهیم که به اندازه حقانیت خود بردی داشته باشد و اینها در روابط سیاسی و اقتصادی مطرح است.

وی تصریح کرد: جنگ تنها چیزی است که «بُرد بُرد» در آن مطرح نیست و فقط«بُرد باخت» وجود دارد اما هم برنده و هم بازنده دچار خسارت های مادی می شوند و زمان توسعه را از دست می دهند.

عبدالعلی زاده با انتقاد از جوسازی ها علیه خود، گفت: متاسفانه در جهان سوم شنونده ها، چیزی هم روی حرف اصلی می گذارند و نقل می کنند.