تبریزبیدار
سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ۱۸:۳۲:۳۸ شناسه خبر : ۱۰۷۴۱۰۳

گزارش تبریزبیدار از تجمع اعتراض آمیز طلاب آذربایجانی در تبریز؛

خاکی به ارمنستان نمی دهیم / برای زخم قره باغ و خوجالی مرحمی نیست

ظهر امروز جمعی از طلاب آذربایجانی مقیم تبریز در جامعه المصطفی در اعتراض به حواشی نسیت آرارات تهران تجمع کرده و تاکید کردند برای زخم قره باغ و خوجالی مرحمی نیست.

به گزارش تبریز بیدار ،  در پی  حواشی ایجاد شده در سفر اخیر نخست وزیر ارمنستان به تهران و برگزاری میتینگی در آرارات تهران، طلاب حوزه علمیه جامعه المصطفی تبریز صبح امروز تجمع کردند.

این تجمع کنندگان که در بین آنها طلاب جمهوری آذربایجان مقیم تبریز نیز حضور داشتند، خواستار برخورد وزارت خارجه با مسببین شدند.

سید روسلان سید اف، یکی از طلبه های  آذربایجانی این مرکز در پشت تریبون حاضر شد و اظهار داشت: اینجا جمع شده ایم تا بگوییم  قره باغ متعلق به مسلمانان است، سفر نخست وزیر ارمنستان به ایران ، در سالروز خوجالی ، باعث حاشیه هایی شد که مردم آذربایجان را ناراحت کرد.

 تاریخ تکرار و خیانت ها آشکار می شود

وی افزود: رهبر انقلاب در دیدار رییس جمهور آذربایجان، به دفعات خاک قره باغ را خاک اسلام نامیده اند، اقدام نخست وزیر ارمنستان در آرارات اهانت به مردم آذربایجان بود. تاریخ تکرار می شود، خیانت های ارمنستان آشکار می شود، بعد از اتمام فرصت ها پاسخ ما را خواهند دید،  از وزارت خارجه درخواست داریم سفیر ارمنستان را به خاطر ایجاد حواشی مورد بازخواست قرار دهد،  شعار رهبر بزرگ ایران این است که قره باغ متعلق به اسلام است.

این طلبه آذربایجان خاطر نشان کرد: تاریخ تکرار می شود، خیانت های ارمنستان آشکار می شود این کشور فرصت ها را یکی پس از دیگری از دست می دهد، در وقت مناسب پاسخ این دشمنی آنان را خواهیم داد،  دولت  ارمنستان باید دست از این اقدامات خود بردارد.

در ادامه  عزت حسین اف  یکی دیگر از طلبه های آذربایجانی گفت:  جای تاسف بسیار است که دولت ارمنستان،  بهانه به دست دشمنان می دهد،  جمهوری اسلامی ایران رسما قره باغ را خاک اسلام می داند ولی اقدامات ارمنستان در تعارض با  مواضع جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد:  ارمنستان بداند آذربایجان  خاکی به  آنها نخواهد داد، زمان زیادی به پایان اشغالگری ها  و تجاوزات باقی نمانده است.

حجت الاسلام بخت آور مدیر جامعه المصطفی تبریز نیز در سخنانی ضمن محکوم کردن اقدامات نخست وزیر ارمنستان،  اظهار داشت:  دفاع از حفیقت و رساندن حرف مردم مظلوم وظیفه همه ماست، روایت است ، هرکس صبح را شب کند اما مشکل مسلمانان را حل نکند، از مسلمین نیست، امید همه ماست که ان شالله اراضی اشغال شده مسلمین به آنها بازگردد، طبق آیه قرآن ، بر مسلمین واجب است که اگر به آنها ظلم شد و حقشان زیر پاگذاشته شد، باید جهاد و حرکت کند و خداوند وعده داده به کسانی که از خود دفاع می کند، نصرت می رساند،مخصوصا زمانی که سرزمین مسلمانان توسط کفار غصب شود.

 ارمنستان فکر می کند با یک سلفی همه چیز تمام است

وی ادامه داد: زخم قره باغ و خوجالی ، زخمی نیست که مرحم داده شود، از اسم قره باغ هم معلوم است که کلمه آذری است نه ارمنی، ۳۰ سال قبل هم که تازه،  حرفهای استقلال زده میشد و شروع به فراری دادن شیعیان کردند،صهیونیسم ها در قتل و عام مسلمانان دخیل هستند، نباید بگذاریم این اراضی اشغالی فراموش شود، بنایی که با ظلم ایجاد شود، یک روز فرو میریزد، در مقابل دشمن قدرتمند، دولت قدرتمند لازم است.

حجت الاسلام  بخت آور  تصریح کرد: مگر شیعه علی اجازه می دهد مسلمانان قتل و غارت شود؟  مگر می شود خاک اسلام را اشغال کرد، دولت آذربایحان باید از مسلمانان حمایت کند، ارمنستان فکر می کند با یک سلفی همه چیز تمام است، تا کنون هیچ دولتی حاکمیت ارامنه بر قره باغ را قبول نکرده است، امیدواریم با عزت و اقتدار دولت آذربایجان  اراضی اشغال شده مسلمانان به سرزمین حقیقی خود باز می گردد.

وی ادامه داد: قره باغ  یک منطقه حساس است، این حیله دشمن است که این مکان حساس را اشغال می کند و مسلمانانی که سالهاست از وطن خود دور شده اند، به وطن خویش برگردند، پخش پوستر و عکس در بین شیعیان را محکوم میکنیم و میخواهیم این اقدامات را تمام کنند.