تبریزبیدار
پنج شنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۲۹:۳۲ شناسه خبر : ۱۰۷۴۱۱۹

آلایش های دامی فاسد که چرخ کرده می شد/ کشف یک تن گوشت فاسد در منزل شخصی

بیش از یک تن آلایش دامی فاسد و غیر بهداشتی در تبریز کشف شد

به گزارش تبریز بیدار ، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان آذربایجان شرقی از کشف یک واحد کاملا غیر بهداشتی تولید چرخ کرده خبر داد و گفت: طی گزارش مردمی شخصی در منزل مسکونی خود اقدام به توزیع گوشت غیر بهداشتی کرده و روزانه چندین وانت گوشت فاسد از این مکان تخلیه و حمل میکند.


 یوزباشی افزود : پس از دریافت این گزارش همکاران کشت تعزیرات حکومتی استان بلافاصله به محل فوق اعزام و با هماهنگی های صورت گرفته نیروی انتظامی و کارشناسان دامپزشکی نیز حضور یافتند.
وی گفت: پس از ورود به داخل این واحد که طبقه همکف و پارکینک یک واحد مسکونی بود به مقدار زیادی آلایش دامی تاریخ گذشته و فاسد و کاملا غیربهداشتی کشف شد که در آن مکان تبدیل به گوشت چرخ کرده می شد و روانه بازار می کردند.


سخنگوی ستاد تنظیم بازار استان ادامه داد: به غیر از گوشت های چرخ کرده کشف شده سایر آلایش های دامی دیگری هم وجود داشت که با نظر کارشناسان دامپزشکی استان آنها نیز فاسد و غیر قابل مصرف بودند.
یوزباشی اظهار داشت: متهم در حیاط خود یک اتاق مخفی دیگری نیز طراحی کرده بود که داخل آن یک یخچال بزرگ قرار داده و قسمتی از کالاهای فوق را در آنجا نگهداری میکرد که با هماهنگی های لازم و به دستور رئیس شعبه سیار گشت تعزیرات حکومتی حاضر در صحنه همه آلایشهای دامی فاسد و چرخ کرده ها توسط دامپزشکی استان ضبط شد.
گفتنی است از اول سال جاری تا کنون تعداد 1056 پرونده بهداشتی در اداره کل تعزیرات حکومتی استان تشکیل و تعداد 1028 پرونده مختومه شده است