تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : علم و فناوری , پنجشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۱:۲۳:۴۲ شناسه خبر : ۱۰۷۴۱۲۰

مدیر مرکز آموزشی و درمانی شهید مدنی تبریز خبر داد

انجام ۱۸۹۱ عمل جراحی باز قلب در بیمارستان شهید مدنی تبریز/پذیرش 350 بیمار خارجی مشکل قلبی

مدیر مرکز آموزشی و درمانی شهید مدنی تبریز از انجام ۱۰ هزار و ۴۰۰ عمل جراحی و اقدامات تشخیصی و درمانی تهاجمی در حوزه فوق تخصصی قلب و عروق این مرکز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، سیامک کاشفی‌مهر  اظهار  کرد: در 11 ماه امسال ۱۰ هزار و ۴۰۰ عمل جراحی و اقدامات تشخیصی و درمانی تهاجمی در حوزه فوق تخصصی  قلب و عروق در مرکز آموزشی و درمانی شهید مدنی تبریز با موفقیت به انجام رسیده است. 

وی افزود: این تعداد مداخله تهاجمی پیشرفته  به یک هزار و 891 مورد عمل جراحی باز قلب  و 8 هزار و 531 موردبه آنژیوگرافی مربوط می شود. 

انجام ۴ پیوند قلب

کاشفی‌مهر افزود: علاوه بر اعمال جراحی روتین بیمارستان تعداد 4 مورد عمل پیوند قلب در این بیمارستان با موفقیت انجام یافته که امیدواریم با توجه توانایی بالای بیمارستان و همچنین تیم فوق تخصصی پیوند قلب در این مرکز  با ترویج فرهنگ اهداء عضو این تعداد در سال آینده افزایش یابد.

مدیر بیمارستان شهید مدنی تبریز با اشاره به افزایش تعداد کل مراجعه کنندگان به این مرکز ادامه داد: از ابتدای سال جاری تا پایان بهمن ماه نزدیک به ۱۳۰ هزار مراجعه کننده به بخشهای مختلف از جمله اورژانس، سرپایی درمانگاه، طب فیزیکی و توانبخشی، پاراکیلینی و بستری صورت گرفته و خدمات درمانی دریافت کرده‌اند.

وی ارتقاء کیفیت خدمات درمانی و تکریم ارباب رجوع را ضروری دانسته و اضافه کرد: گرفتن خدمات درمانی مناسب و به موقع حق بیمار بوده و اهتمام تیم مدیریت و همکاران عزیز در این بیمارستان ارتقاء سطح کیفی خدمات درمانی  در سریعترین زمان ممکن برای بیماران است.

پذیرش ۳۵۰ بیمار خارجی

کاشفی‌مهر ادامه داد:  علاوه بر ارائه خدمات درمانی به هموطنان در بخش پذیرش بیماران خارجی به بیش از 350 بیمار خارجی که عمدتا از سه کشور عراق، ترکیه و جمهوری آذربایجان مراجعه کرده بودند در بیمارستان شهید مدنی پذیرش و خدمات  تشخیصی درمانی لازم را دریافت کرده‌اند.

وی تغذیه و شیوه زندگی سالم را یکی از راه‌های اصلی پیشگیری از بیماریهای قلبی، عروقی تلقی کرده و بیان کرد: امروزه با پیشرفتهایی که در صنعت و تکنولوژی به وجود آمده اکثرا سبک و شیوه زندگی به سمت  کم تحرکی و استفاده از فست فودها و غذاهای آماده  رفته  که در کنار تحمیل استرسهای محیطی  و رواج مصرف دخانیات زمینه ساز  بروز روز افزون بیماریهای مختلف از جمله بیماریهای قلبی عروقی شده است و به نظر می‌رسد در چنین شرایطی توجه به اصلاح شیوه زندگی میتواند  تا سطح قابل توجهی از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی جلوگیری کند.

منبع: فارس