تبریزبیدار
شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۴۰:۰۳ شناسه خبر : ۱۰۷۴۱۳۲

پاسخ جوان پور به شائبه حضورش در انتخابات در حاشیه بازدید از تحریریه تبریزبیدار؛

علی رغم درخواست ها، قصد حضور در انتخابات ندارم / طبق آیین نامه دانشگاه در صورت کاندیداتوری باید تا 15 اسفند تعیین وضعیت می کردم

جوان پور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان در پاسخ به شائبه حضورش در انتخابات مجلس گفت: علی رغم درخواست ها، قصد حضور در انتخابات ندارم.

عزیز جوانپور ، رییس دانشگاه آزاد اسلامی آذربایجان شرقی در حاشیه بازدید از تحریریه تبریزبیدار در خصوص شایعاتی مبنی بر حضور وی در انتخابات مجلس و حواشی مربوط به این شایعه  گفت: در هر دوره در مورد حضور من در انتخابات مسائلی مطرح می شود و در دوره قبل نیز عنوان کردند که من در انتخابات شرکت خواهم کرد در حالی که این شایعات هیچ کدام صحت نداشته و ندارد.

وی افزود: طبق آیین نامه انتخابات، رییس دانشگاه آزاد درصورت کاندیدا شدن باید از سمت خود استعفا دهد و من چنین قصدی ندارم.

عرصه خدمت من، دانشگاه آزاد اسلامی است

وی تاکید کرد: من به هیچ عنوان قصد شرکت در انتخابات را ندارم و احساس می کنم که عرصه خدمت من در دانشگاه آزاد اسلامی است و باید نواقصات موجود اعم از بیمارستان امام سجاد(ع)، کلینیک دندان پزشکی، بیمارستان دامپزشکی، مرکز نوآوری و فناوری و... را رفع کنم.

رییس دانشگاه آزاد یادآور شد: اینطور نیست که حتما باید در کسوت نمایندگی مجلس خدمت کرد. من در خود این توان را احساس می کنم که در داخل دانشگاه آزاد خدمت کنم و برخلاف  نظر اغلب کاندیداها، هیچ احساس تکلیفی در خصوص حضور در انتخابات مجلس به من دست نمی دهد، تکلیف من خدمت در دانشگاه است.

از طرف جناح ها و قشرهای مختلف مکاتباتی صورت گرفته و جوابم منفی بوده 

وی در پاسخ به این سوال که آیا از جانب دیگران مکاتباتی برای حضورش در انتخابات با وی صورت گرفته، گفت: شدیدا زیر فشار هستم که در انتخابات شرکت کنم و اخیرا جمعی از فرزندان شاهد آمده بودند و به آنها هم گفتم تصمیمی برای این کار ندارم. از طرف جناح ها و قشرهای مختلف نیز با من تماس گرفته اند ولی پاسخ من منفی بوده است و می خواهم در دانشگاه بمانم.

جوانپور در پاسخ به این شائبه که بسیاری از افراد در ابتدا می گفتند که در انتخابات شرکت نمی کنند اما در روزهای پایانی تصمیم شان عوض شده است، ابراز نمود: طبق آیین نامه دانشگاه آزاد، اگر فردی قصد حضور در انتخابات را داشته باشد، علاوه بر استعفا باید وضعیت خود را تا 15 اسفند به سازمان مرکزی اعلام کند تا قبل از فرا رسیدن زمان استعفا، فرد جایگزین انتخاب شود.

وی تاکید کرد: هرگز قصد حضور در عرصه انتخابات را ندارم و تا زمانی که در دانشگاه موثر هستم، در این عرصه خدمت خواهم کرد و انگیزه ای برای کار در بیرون از دانشگاه ندارم.

نظرات

IR

درامد دانشگاه کم از مجلس نیست بلکه بیشتر است