تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : ورزشی , دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ ۰۱:۲۴:۲۳ شناسه خبر : ۱۰۷۴۱۴۷

در حاشیه مجمع عمومی فدراسیون فوتبال صورت گرفت؛

وزیر ورزش، کسر بودجه فوتبال آذربایجان شرقی را به استاندار حواله داد / پیشنهاد ششگلانی برای واگذاری سرخابی ها و واکنش تاج

رئیس هیات فوتبال آذربایجان شرقی در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال از مشکل کسر بودجه استان بدلیل مالیات گفته و وزیر ورزش در پاسخ گفت: با استاندار صحبت کنید.

به گزارش تبریز بیدار ، مجمع عمومی فدراسیون فوتبال دیروز یکشنبه با حضور مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان و 60 عضو مجمع در هتل المپیک برگزار شد.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص تعیین تکلیف مالکیت اموال و ساختمان باشگاه استقلال و پرسپولیس گفت: نظر هیئت‌رئیسه این است که در دو دوره این موضوع تکلیف مجمع بوده تعیین تکلیف نشده است. پیشنهاد‌هایمان را داده‌ایم و اجاره هم نمی‌گیریم، پیشنهاد ما این بوده است که به قیمت‌گذاری برسیم و با این دو باشگاه به تفاهم برسیم. اگر اعضا موافق باشند با نظر هیئت رئیسه هیئتی تشکیل شود متشکل از فدراسیون فوتبال، وزارت ورزش و هر دو باشگاه. نظرشان را داشته باشیم و بالاخره به یک قیمت کارشناسی برسیم. کار خیلی سختی نیست و نظر مجمع این است و دستگاه‌های نظارتی هم که این موضوع را تکلیف کردند.

در ادامه جواد ششگلانی رئیس هیات فوتبال استان آذربایجان شرقی درباره این موضوع گفت که اگر هیاتی تشکیل شود شائبه ایجاد می‌کند، به نظر من اگر کارشناسی شود و واگذار شود بهتر است.

تاج در واکنش به اظهارات ششگلانی گفت: نظر من هم این است که کارشناسی شود و بعد از آن برای چگونگی واگذاری‌اش عرض کردم که هیئتی تشکیل شود.

در ادامه بحث درآمدها مطرح شد که ششگلانی در تشریح عملکرد هیات فوتبال استان گفت: ما مالیات را در بودجه آورده بودیم اما الان که مطرح شده به مشکل می‌خوریم. پول بودجه استان آذربایجان شرقی به خاطر اینکه سال‌های قبل مالیات پرداخت نشده کسر می شود. امیدوارم وزیر ورزش این مشکل را حل یا آن را به سال بعد موکول کنند. ما الان مشکل داریم.

تاج در واکنش به این موضوع گفت: وزیر ورزش پیشنهاد کرده‌اند که استان‌ها از استاندار پیگیر باشند. همه موارد از جمله مالیات و بلیت فروشی به دادگاه رفته و وزیر محترم هم پیگیر هستند.

وزیر ورزش در این باره گفت: معافیت که روسای فدراسیون و هیئت‌ها دارند یه این معنی نیست که تکلیفی ندارند و باید اظهارنامه بیاورند. استقلال و پرسپولیس می‌گفتند برای هزینه‌های انجام شده درآمدی نبوده که مالیات بسته‌اند. گفتیم یک نفر باید حداقل اظهارنامه مالیاتی می‌داد. در باره موردی که ششگلانی می‌گوید باید بگویم با استاندار صحبت کنید. خودم در 6 استانی که بودم می‌گفتم اقدامات تنبیهی را کنار بگذارید تا در عرض مثلا 6 ماه موارد بررسی شود.

وی گفت: رقم‌هایی که فدراسیون اعلام می‌کند قابل توجه است و فدراسیون پیگیر است تا مطالباتش را بگیرد.