تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۴۲:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۷۴۱۶۳

در گفتگو با تبریزبیدار بمناسبت روز بزرگداشت شهدا عنوان شد؛

مدیرکل بنیاد شهید استان: تکریم خانواده شهدا رضایت بخش نیست / جانبازان اعصاب و روان، مظلوم ترین قشر جامعه

پورحسن گفت: مسئولان و دست اندرکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران از وضعیت تکریم خانواده شهدا رضایت ندارند چرا که هر چه قدر در رسیدگی به خانواده های شهدا شدت عمل بیشتری داشته باشیم، باز هم اندک است.

عباس پورحسن مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریز بیدار با اشاره به 22 اسفند، روز بزرگداشت شهدا و سالروز تاسیس بنیاد شهید و امور ایثارگران اظهار داشت: خدمت به شهید و مکتب شهادت، محدود به زمان و مکان مشخصی نیست، هر روزمان باید روز گرامیداشت شهدا باشد، مدیون خون شهدا هستیم، چراکه  تمام داشته هایمان را مدیون شهدا هستیم، عزت،  سربلندی،  امنیت و آرامشی که اکنون  بدان تکیه کرده ایم مرهون مجاهدت شهدای عزیز است.

وی خاطر نشان کرد: 22اسفند برای بزرگداشت شهدا و ایثارگران،  با حضور استاندار آذربایجان شرقی  و نماینده ولی فقیه  در استان،  ساعت هشت و نیم صبح  چهارشنبه در گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برگزار خواهد شد، مدیران کل  سازمان های مختلف و مردم شهید پرور تبریز در این مراسم حضور خواهند داشت و مراسم غبارروبی مزار شهدا نجام خواهد گرفت.

پورحسن تصریح کرد: این  گونه مراسم ها هیچ زمانی نخواهد توانست ذره ای از ایثارگری های شهدا و جانبازان را  جبران کند.

غایت ما رضایتمندی خانواده شهدا در کنار توجه به مسایل فرهنگی و اقتصادی آنها است

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران آذربایجان شرقی در تشریح دستاوردهای این سازمان بیان داشت:  هدف و غایت بنیاد شهید، تکریم خانواده عزیز شهیدان و رضایت مندی آنها است، علاوه بر آن موضوعات فرهنگی و شناساندن یاد و راه شهدا،  توجه به وضعیت خانواده های شهدا اعم از فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی آنان از دیگر موضوعات و رویکرد های بنیاد شهید و امور ایثارگران است که  با شدت و قدرت بیشتری ادامه می یابد.

وی ادامه داد: البته  مسئولان و دست اندرکاران بنیاد شهید و امور ایثارگران از وضعیت  تکریم خانواده شهدا رضایت ندارند چرا که هر چه قدر  در رسیدگی به خانواده های شهدا شدت عمل بیشتری داشته باشیم، باز هم  اندک است.

ضرورت تعامل با سایر ادارات جهت انتقال فرهنگ تکریم خانواده شهدا 

پورحسن با اشاره به وضعیت جانبازان  و خانواده های آنان نیز یادآور شد: مظلوم ترین قشر در میان جانبازان و ایثارگران، جانبازان  اعصاب و روان هستند، مشکلات  جانبازان اعصاب و روان، بسیار دردناک تر از بقیه است، به طور نمونه چند وقت پیش جوانی با تحصیلات عالیه به دفتر بنده مراجعه کرده بود و از وضعیت پدرش که جانباز اعصاب و روان دفاع مقدس  بود، صحبت می کرد. این جوان درباره وضعبت  سلامتی پدرش اینگونه تعریف می کرد که «پدر بخاطر وضعیت و نوع جانبازی که دارد، هر روز 3 بار مرا به باد کتک می گیرد و بعد از اینکه  هوشیاری خود را  به دست می آورد دست بر سر من می کشد و می گوید  متوجه نبودم چکاری می کنم»  این جانبازان واقعا مظلومان جامعه هستند و رسیدگی به آنان وظیفه است.

وی ادامه داد:  هرچه قدر به جانبازان و خانواده های آنان خدمت و رسیدگی کنیم، گوشه ای از فداکاری و صبر آنان را نخواهیم توانست جبران کنیم،  با توجه به امکانات و وضع موجود بنیاد شهید و امور ایثارگران، رضایت مندی  مناسبی در رسیدگی به امور خانواده های شهدا و جانبازان ندارد و باید تلاش کنیم بهتر از گذشته باشیم، نهایت تلاش خود را خواهیم کرد  تا مشکلی برای  خانواده های شهدا و جانبازان به  وجو نیاید. بنیاد شهید تلاش دارد  این همبستگی و عرض ارادت را به سایر ادارات و نهاد ها منتقل کند تا اگر هم مشکلی در سایر نهادها و سازمان ها  برای خانواده های این عزیزان پیش آید بنیاد شهید و امور ایثارگران در تعامل با سایر سازمان ها،  مشکلات آن ها را حل کند.