تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۵۹:۴۸ شناسه خبر : ۱۰۷۴۱۶۶

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان در گفتگو با تبریز بیدار تشریح کرد؛

برگزاری سنت حسنه اعتکاف در ۱۵۰ مسجد / نوروز ۹۸ مزین به عمل ام داوود

مدیرکل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریزبیدار گفت: مراسم اعتکاف در ۱۵۰ مسجد محوری استان در روزهای ۲۹ اسفند سال ۹۷ تا ۲ فروردین ماه ۹۸ مقارن با عید نوروز برگزار می‌شود.

حجت الاسلام سید شهاب الدین حسینی مدیر کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریز بیدار در خصوص جزئیات مراسم اعتکاف ماه رجب گفت: مراسم معنوی اعتکاف در ۱۵۰ مسجد محوری استان  در روزهای ۲۹ اسفند سال ۹۷ تا ۲ فروردین ماه ۹۸ مقارن با عید نوروز برگزار می‌شود.

وی در مورد نحوه ثبت نام در این سنت حسنه گفت: ثبت نام معتکفین عزیز تبریزی از طریق سامانه www.etekaf-tabriz.ir بوده و  نام نویسی در شهرستان‌ها از طریق مراجعه به ادارات تبلیغات اسلامی است.

حسینی در تشریح برنامه های جانبی اعتکاف خاطر نشان کرد: از قاریان قرآن و سخنرانان کشوری دعوت شده و در کنار آن برنامه های فرهنگی نیز تدارک دیده شده است. انتشار و توزیع نشریه ای با نام «وصال» و مراسم قرآنی «در زلال اعتکاف» بخش دیگری از برنامه های تدارک دیده شده در مراسم اعتکاف خواهد بود.

وی افزود: یکی از اعمال اصلی سنت حسنه اعتکاف عمل ام داوود می باشد که در اجرای این مراسم، عموم مردم نیز می توانند شرکت کنند.