تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۲۰:۲۸:۲۰ شناسه خبر : ۱۰۷۴۱۷۵

گزارش تبریزبیدار از حرکت خودجوش جوانان تبریزی در مدفن شهدای از یاد رفته؛

کاشت نهال در گلزار شهدای ستارخان به جای عکس یادگاری در کنار سنگ های سیاه همسان/ آن 158 آلاله هم امامزادگان عشقند!

در روزهایی که برنامه های بیعت با شهدا به بلوک یکسان سازی شده گلزار شهدا معطوف شده، تعدادی از جوانان منطقه ستارخان تبریز، در اقدامی خودجوش بمناسبت هفته منابع طبیعی، 158 نهال به یاد 158 شهید مدفون در گلزار شهدای ستارخان در محل این آرامستان کاشتند.

به گزارش تبریزبیدار، موضوع یکسان سازی قبور مطهر شهدا به یک چالش اساسی در فضای رسانه ای و افکار عمومی تبدیل شده بود که سرانجام در بهمن ماه سالجاری با موضع گیری رسمی رهبر معظم انقلاب مبنی بر غلط بودن این اقدامات، همه حواشی خوابید، هر چند عاملان دیروز، به مدعیان و لبیک گویان امروز تبدیل شدند.

یکسان سازی قبور شهدا هر چقدر هم برای دغدغه مندان دردناک بود اما برای برخی مسئولین و علاقمندان به عکس های یادگاری، فرصت مناسبی ایجاد کرده بود تا با ظاهری آراسته و شیک کنار سنگ های سیاه همسان سازی شده، حضور یافته و به بهانه هایی چون تجدید بیعت یا مراسم گلباران، عکس هایی برای خود ثبت کرده و رزومه شهید دوستی جمع کنند.

اما در روزهایی که همه برنامه های تجدید بیعت با شهدا به بلوک یکسان سازی شده گلزار شهدای وادی رحمت معطوف شده تا مبادا تصاویر ضبط شده در دوربین ها خاکی و غبار آلود ثبت نشود، در گوشه دیگری از منطقه محروم تبریز در محل تدفین 158 آلاله در خون تپیده، اقدامی تحسین برانگیز صورت گرفت.

تعدادی از جوانان منطقه ستارخان تبریز بدون توجه به آلایش های دنیوی و مظاهر ساختگی، در اقدامی خودجوش بمناسبت هفته منابع طبیعی، 158 نهال به یاد 158 شهید مدفون در گلزار شهدای ستارخان در محل این آرامستان کاشتند تا ضمن برداشتن گام مثبت در حراست از محیط زیست، درسی به مدعیان عشق به مکتب شهدا دهند که مزار شهدا در هر نقطه از شهر که باشد، امامزادگان عشق هستند و عدم آراستگی ظاهری قبور، دلیلی بر فراموشی نخواهد بود.

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

Image title

گفتنی است گلزار شهدای ستارخان تبریز با جای دادن 158 شهید والامقام در دل خود، بعد از گلزار شهدای وادی رحمت بیشتر تعداد قبور مطهر شهدا را دارد.