تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۵۸:۳۲ شناسه خبر : ۱۰۷۴۱۷۶

گزارش تبریزبیدار از مراسم غریبانه بزرگداشت شهدا در وادی رحمت؛

صف های مسئولین در غیاب گروه های مردمی / تلنگر سید شریف به بدعت شکنی در عکس یادگاری با قبور سرد و بی روح

صبح امروز بمناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا مراسم گلباران گلزار شهدای وادی رحمت تبریز بدون حضر گروه های مردمی برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار ، صبح امروز بمناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا مراسم گلباران گلزار شهدای وادی رحمت تبریز برگزار شد. 

مراسمی که انتظار شرکت آحاد مردمی و خانواده شهدا در آن می رفت اما به دلیل عدم اطلاع رسانی کافی و برنامه ریزی ضعیف، فقط به حضور چند مسئول بسنده شده بود و خبری از گروه های مردمی نبود.

عباس پورحسن مدیر کل بنید شهید و امور ایثارگران استان به قرائت بیانیه رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور بسنده کرد و استاندار آذربایجان شرقی نیز سخنانی پیرامون عظمت مقام شهادت ایراد کرد.

نقد امام جمعه تبریز از یکسان سازی گلزار شهدا

اما در بین سخنرانی ها، موضوع جنجالی و پر سر و صدای ساماندهی گلزار شهدا نیز مطرح شد که در صدر صحبت های حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم نماینده ولی فقیه در استان و حجت الاسلام فقیه مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در بنیاد شهید استان بدان پرداخت شد.

حجت الاسلام آل هاشم در سخنان خود ضمن انتقاد از طرح ساماندهی گلزار شهدا افزود: این ساماندهی باید به همان شیوه مدنظر رهبر معظم انقلاب صورت گیرد.

وی تصریح کرد: باید در قبور مطهر شهدا نشانی از آن شهیدان برای خانواده های آنها گذاشته شود.

امام جمعه تبریز ضمن تاکید بر پاسداشت مقام شهدا گفت: فقط برگزاری مراسم بزرگداشت برای شهدا کافی نیست ، بلکه باید بر تداوم راه آنان تلاش کرد.

نماینده ولی فقیه در استان خاطر نشان کرد:  توجه به مسایل فرهنگی و دیگر نیازهای خانواده شهدا باید در اولویت قرار گیرد.

اما نکته جالب توجه این مراسم سرد، اقدام پسندیده امام جمعه تبریز بود که در حین گلباران قبور شهدا، به قطعه همسان سازی نشده نیز رفته و به شهدای مدفون در آن قطعه نیز ادای احترام کرد و به نوعی به برخی ها گوشزد کرد که لازم نیست برای زیباتر شدن عکس های یادگاری، تنها به گلباران بلوک یکسان سازی شده اکتفا کرد.

وی همچنین گرفتن عکس یادگاری با نوجوانان بسیجی در قطعه همسان سازی نشده را بر  عکس یادگاری با قبور یکسان سازی شده و سرد و بی روح ترجیح داد.

Image title

Image title

Image title

Image title