تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۳:۵۹:۵۵ شناسه خبر : ۱۰۷۴۱۹۰

مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان خبرداد؛

نمایش آثار پروین اعتصامی در ١٠٠ کتابخانه عمومی آذربایجان‌شرقی

خدایی گفت: هم اکنون در ١٠٠ کتابخانه عمومی استان شاهد برپایی نمایشگاهی از آثار پروین و کتب منتشر شده درخصوص این شاعر بلندآوازه ایران زمین هستیم.

به گزارش تبریز بیدار ، شهرام خدایی، مدیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی استان آذربایجان‌شرقی گفت: در آستانه برگزاری جشنواره بین المللی پروین اعتصامی،  در ١٠٠ کتابخانه عمومی استان شاهد برپایی نمایشگاهی از آثار پروین و کتب منتشر شده درخصوص این شاعر بلندآوازه ایران زمین هستیم.

وی با بیان این‌که کتاب های مربوط به پروین اعتصامی تا پایان سال جهت مطالعه عموم علاقه‌مندان به فرهنگ کتاب و کتابخوانی ارایه می‌شود، افزود: به تمامی کتابخانه‌های عمومی استان ابلاغ شده که در طول هفته جاری موضوع کارگاه های قصه‌گویی برای کودکان را با داستان‌های اشعار پروین اعتصامی انتخاب کنند.

خدایی با اشاره به این‌که طی روزهای گذشته پویش کتابخوانی و شعرخوانی با موضوع اشعار و داستان زندگی پروین اعتصامی در فضای مجازی به راه افتاده است، خاطرنشان کرد: عصر شعر پروین اعتصامی نیز طی روزهای آینده در کتابخانه مرکزی تبریز برگزار خواهد شد.

گفتنی است، جشنواره بین المللی پروین اعتصامی به همت انجمن ادبی تبریز و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با همکاری استانداری آذربایجان‌شرقی، بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان، بنیاد پژوهشی شهریار، اداره کل آموزش و پرورش استان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تبریز، صدا و سیمای مرکز استان و دانشگاه تبریز طی روزهای ٢٤ و ٢٥ اسفند در سالن پتروشیمی تبریز برگزار خواهد شد.