تبریزبیدار
پنج شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۱۱:۰۰ شناسه خبر : ۱۰۷۴۱۹۱

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی:

در مورد افزایش حقوق کارگران به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد / مخالف نگاه امنیتی به تجمعات کارگران هستم

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی گفت: در مورد افزایش حقوق کارگران به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد.

به گزارش تبریز بیدار ، زهرا ساعی نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی در جمع روسای شورای اسلامی کار استان آذربایجان شرقی گفت: مشکلات کارگری را به جد در فراکسیون کارگری پیگیر هستم و بطور مستمر با نمایندگان کارگران واحد های صنعتی ارتباط دارم.
وی ادامه داد: استان آذربایجان شرقی استانی صنعتی است و باید برای توسعه صنعت در این استان گام های اساسی برداشته شود در غیر اینصورت دیگر اثری از صنعت در استان باقی نخواهد ماند.
ساعی با اشاره به اینکه باید صنایع مادر مورد توجه بیشتری قرار گیرند خاطر نشان کرد: پیشرفت صنایع مادر باعث رشد کشور می شوند و خوشبختانه در استان سرمایه گذاران و علاقمندان زیادی به بحث صنایع وجود دارد و باید این سرمایه گذاران به بهترین شکل مدیریت شوند تا باعث ایجاد رونق اقتصادی در سطح استان شوند.
وی افزود: در استان ظرفیت برای سرمایه گذاری در صنایع بسیار زیاد است و بنده بعنوان نماینده مردم شریف تبریز، اسکو و آذرشهر تمامی موضوعات و مشکلات واحد های صنعتی اعلام شده را پیگیری خواهم کرد و از طریق فراکسیون کارگری در مجلس شورای اسلامی نیز پیگیر موضوعات و مشکلات کارگری هستم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه به بحث افزایش حقوق و دستمزد کارگران در سال آینده نیز اشاره کرد و گفت: در حوزه حقوق و دستمزد جلسات متعددی هم در کمیسون اجتماعی و هم در فراکسیون کارگری مجلس شورای اسلامی برگزار شده است ولی متاسفانه تصمیم گیری به لحظه آخر موکول شده است.
وی ادامه داد: طی بررسی های علمی در جلسه فراکسیون کارگری با توجه به تورم و وضعیت اقتصادی موجود به این نتیجه رسیدیم که باید حداقل دستمزد کارگران به 3 میلیون و 800 هزار تومان برسد و بنده بعنوان اولین نفر در مجلس شورای اسلامی اعلام کردم که حداقل حقوق کارگران درسال 98 باید حداقل ۴ میلیون باشد.
نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس شورای اسلامی همچنین گفت: کارفرمایان قیمت محصولات خود را افزایش داده اند و باید حقوق کارگران نیز متناسب با افزایش قیمت ها افزایش یابد.
ساعی با اشاره به اینکه باید کارگران و کارفرما با تعهد و انصاف با همدیگر تعامل داشته باشند تاکید کرد: متاسفانه همیشه حداقل حقوق برای کارگران در نظر گرفته شده و مطمعنا در مورد افزایش حقوق کارگران به هیچ وجه کوتاه نخواهیم آمد چراکه کارفرمایان باید وضعیت معیشت کارگران را در نظر بگیرند و همه دست به دست هم دهند تا حقوق کارگران در سال آینده بصورت منطقی افزایش یابد.
وی ادامه داد: طبق آمار موجود در حال حاضر دو هزار و 400 واحد با 97 هزار کارگر در کشور فعالیت می کنند که در بیشتر واحد ها حقوق کارگران چندین ماه به تعویق افتاده است و تلاش خواهیم کرد حق و حقوق کارگران قبل از اینکه کار به تجمع بکشد پرداخت شود و شاهد تجمعات کارگری در سال آینده نباشیم.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مخالف نگاه امنیتی به تجمعات کارگران هستم اذعان کرد: باید بصورت منطقی به مشکلات کارگران رسیدگی شود و بنده نیز بعنوان نماینده کارگران تلاش خواهم کرد بصورت مستمر از واحدهای کارگری مشکل دار بازدید کنم و از نزدیک در جریان مشکلات عزیزان قرار بگیرم.
ساعی افزایش حقوق و دستمزد کارگران و ساماندهی وضعیت صنایع در استان را از مهم ترین چالش های کارگران دانست و گفت: جایگاه تمام تشکلات کارگری باید تقویت شود و مسئولان نیز باید به تشکلات کارگران اهمیت ویژه قایل شوند چراکه تقویت جایگاه شوراهای اسلامی کار تقویت نظام است.
این گزارش می افزاید در ابتدای این دیدار نمایندگان شوراهای اسلامی کار ماشین سازی، راه آهن آذربایجان، لیفتراک سازی، بلبرینگ سازی و کمپاین سازی نیز بخشی از مشکلات مجموعه های خود را بیان کردند.