تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , پنجشنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ ۱۹:۴۶:۳۰ شناسه خبر : ۱۰۷۴۱۹۲

مدیر کل صدا و سیمای استان در گفتگو با تبریزبیدار تاکید کرد؛

برنامه «مطالبه» اوایل سال آینده با رویکرد مطالبه محور و چالشی تداوم می یابد / علت توقف پخش، اتمام تعداد مصوب برنامه ها بوده

مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریز بیدار در مورد علت عدم پخش برنامه تلویزیونی «مطالبه» گفت: علت توقف پخش، اتمام تعداد مصوب برنامه ها بوده و اوایل سال آینده با رویکرد مطالبه محور و چالشی تداوم می یابد.

مرتضی صفری مدیر کل صدا و سیمای آذربایجان شرقی در گفتگو با تبریز بیدار در مورد علت عدم پخش برنامه تلویزیونی «مطالبه» گفت: این برنامه تعطیل نشده است. برنامه های صدا و سیما بر اساس طرح مصوب و در تعداد مشخص پخش می شود که برنامه مطالبه نیز از این قاعده مستثنی نیست.

برنامه های مطالبه گرایانه، همواره با تبعاتی روبرو هستند و این طبیعی است

وی افزود: تعداد مصوبی که برای برنامه «مطالبه» در سالجاری پیش بینی شده بود، پایان یافته است اما قطعا در سال آینده این برنامه با طرح و شیوه جدید روی آنتن شبکه سهند خواهد رفت.

مدیر کل صدا و سیمای استان درپاسخ به این سوال که آیا در شیوه جدید نیز مسئولین به چالش کشیده می شوند، گفت: سری جدید هم چالشی با حضور مسئولین خواهد بود و اصلا جای نگرانی نیست.

مطالبه گری در صدا و سیما، اعتقادی است نه فرمایشی 

وی در پاسخ به ادعای وجود فشارها برای تعطیلی «مطالبه» بیان داشت: برنامه های مطالبه گرایانه همواره با تبعاتی روبرو هستند و این طبیعی است اما مطالبه گری در صدا و سیما فرمایشی و نمایشی است و بر اساس اعتقاد صورت می گیرد.

از اصول خود برابر فشارهای احتمالی، عدول نمی کنیم

صفری ادامه داد: رسانه ملی باید زمینه حضور مسئولین جهت تبیین عملکرد خود را ایجاد کند و در کنار آن بعنوان چشم و گوش نظام و مردم باید مطالبات و سوالات مردمی هم مطرح شود و اینها جزء اصول ما است.

مدیر کل صدا و سیمای استان تاکید کرد: سال آینده و احتمالا بعد از تعطیلات نوروز برنامه «مطالبه» روی آنتن می رود.

وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه موضع شما برابر فشارهای احتمالی جهت تعطیلی برنامه چه خواهد بود، گفت: از نگاه و اعتقاد خود بر نمی گردیم و برنامه «مطالبه» با رویکرد مطالبه محور ادامه خواهد یافت. این برنامه نیز همانند دیگر برنامه های سیما جهت ایجاد تنوع و جذابیت بیشتر، موقتا متوقف شده و مجددا بر می گردد.