تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۰۷:۲۷ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۰۷

به مناسبت سالروز تولد شاعر پرآوازه تبریزی:

تولید قطعه دو زبانه موسیقایی در بزرگداشت مقام ادبی اختر چرخ ادب

همزمان با جشنواره بین المللی پروین اعتصامی قطعه دو زبانه فارسی و ترکی به همت جمعی از هنرمندان موسیقی تبریز تولید شد.

به گزارش تبریز بیدار ، غلامرضا میرزازاده، سرپرست گروه و تولیدکننده قطعه موسیقایی پروین اعتصامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این اثر دو زبانه فارسی و ترکی کاری مشترک ازگروه ماهورسا و گروه تبریز است.

وی با بیان این‌که بخش فارسی قطعه با صدای شهرام آبرومند و بخش ترکی با صدای محمدرضا جدیری خوانده شده است، افزود: مضامین قطعه برگزیده ای از اشعار پروین اعتصامی، اختر چرخ ادب ایران زمین و آذربایجان است.

میرزازاده گفت: ترجمه ترکی اشعار پروین در این قطعه به همت مرحوم شیدا صورت گرفته، آهنگسازی اثر نیز بر عهده وحید جبارزاده است که قرار است این اثر فاخر در روز اختتامیه جشنواره بین المللی پروین اعتصامی اجرا شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از تولید آلبوم صوتی گزیده اشعار پروین اعتصامی خبر داد و گفت: به مناسبت برگزاری این جشنواره، آلبوم صوتی گزیده اشعار پروین اعتصامی با صدای دکتر ابوالفضل علیمحمدی و دکتر حوریه عاقل نهند در قالب لوح فشرده تولید و بیست و پنجم اسفند در اختیار میهمانان جشنواره قرار خواهد گرفت.

بنابر این گزارش، همزمان با اختتامیه جشنواره بین المللی پروین اعتصامی که ٢٥ اسفند از ساعت ١٦ در سالن پتروشیمی تبریز برگزار خواهد شد، گروه موسیقی عارف نیز دو قطعه در وصف پروین اعتصامی اجرا خواهد کرد.

گفتنی است، جشنواره بین المللی پروین اعتصامی به همت انجمن ادبی تبریز و با حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و با همکاری استانداری آذربایجان‌شرقی، بنیاد فرهنگ، هنر و ادب آذربایجان، بنیاد پژوهشی شهریار، اداره کل آموزش و پرورش استان، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تبریز، صدا و سیمای مرکز استان و دانشگاه تبریز طی روزهای ٢٤ و ٢٥ اسفند در سالن پتروشیمی تبریز برگزار خواهد شد.