تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۱۸:۵۶ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۰۸

گزارش تبریزبیدار از تمهیدات ناوگان حمل و نقل عمومی استان برای سفرهای نوروزی؛

اختصاص 100 پرواز فوق العاده برای فرودگاه شهید مدنی / افزایش 20 درصدی قیمت بلیط اتوبوس و تثبیت هزینه قطار

تبریزبیدار در گزارشی به تمهیدات اتخاذ شده توسط ناوگان حمل و نقل عمومی جهت آمادگی برای سفرهای نوروزی هم استانی ها پرداخته است.

سرویس اجتماعی تبریز بیدار

کم کم سال نو  فرا می رسد و عده ای از شهروندان و هم استانی ها برنامه سفر برای ایام تعطیلات نوروز ریخته اند.  فرودگاه بین المللی تبریز برای آنهایی که برنامه سفر هوایی دارند تمهیداتی در نظر گرفته و قرار است از امروز 25 اسفند تا 15 فروردین، 500 پرواز ورودی و خروجی از استان ما انجام شود.

20 درصد پروازهای خروجی از تبریز، به کشورهای خارجی است

صفایی مدیر کل فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در این باره به خبرنگار تبریزبیدار می گوید: 20 درصد از این تعداد پروازها خارجی است. 100 پرواز فوق العاده در مسیرهای داخلی و خارجی نیز داریم که شرکت ها اعلام آمادگی کرده اند.

وی در تشریح این موضوع می افزاید: پروازهای فوق العاده داخلی به مقصد بندر عباس، کیش و شیراز است و مقصد پروازهای فوق العاده خارجی شهرهای کشور ترکیه و آذربایجان  و عتبات عالیات در عراق می باشد.

راه اندازی مسیر ریلی بین المللی تبریز - وان

اما برای آنهایی که قصد سفر با قطار دارند ظرفیت 185 نفری در استان ایجاد شده که این رقم نسبت به سال قبل یک و نیم برابر افزایش داشته است.البته امسال بر اساس اعلام مسئولین، قیمت بلیط قطار افزایشی ندارد.

سلیمانی معاون مسافربری راه آهن آذربایجان درباره سفرهای نوروزی به خبرنگار ما می گوید: برنامه سفر های ریلی  استان از 24 اسفند ماه شروع شده و تا 16 فروردین ادامه خواهد داشت. امسال برای اولین بار از مبدا ارومیه به تهران و مشهد قطار خواهیم داشت و در مسیر تبریز - وان یک قطار بین المللی در هفته سیر خواهد کرد.

وی می افزاید: سعی خواهیم کرد در مسیر تبریز - جلفا دو ست ریل باس با آخرین تکنولوژی بهره برداری شود و در این مسیر دو قطار خواهیم داشت.

اما کسانی که برای مسافرت جاده ای در تعطیلات نوروز  برنامه دارند، نگران تهیه بلیط نباشند چرا که حمل و نقل جاده ای و پایانه های مسافربری استان با 114 شرکت هماهنگ شده و با تمام قوا پای کار می باشد.

پیش بینی شده حضور 2هزار و 600 وسیله نقلیه در استان در طول سفرهای نوروزی

اروجعلی علیزاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در این باره به تبریزبیدار می گوید: پیش بینی شده 2هزار و 600 وسیله نقلیه شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری که دارای مجوز هستند در ترمینال تبریز و ترمینال شهرستان های استان اقدام به حمل مسافر کنند.

وی با بیان اینکه از 25 اسفند تا تا 15 فروردین به عنوان طرح سفرهای نوروزی نامگذاری شده، تاکید می کند: در این مدت تا میزان 20 درصد افزایش قیمت بلیط خواهیم داشت که به صورت مقطعی خواهد بود.

وی توصیه می کند هرگونه بلیط از طریق شرکت های مطمئن خریداری شود چرا که ما پاسخگویی تخلفات افراد سودجو نیستیم.

گزارش از سیده صفوره موسویلر خسروشاهی