تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۰۴:۱۱ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۱۲

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان مطرح کرد؛

۳۳۶ کودک مبتلا به سوء تغذیه، چشم به راه کمک های خیران

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان آذربایجان شرقی گفت: ۳۳۶ کودک مبتلا به سوء تغذیه در نوبت دریافت کمک نقدی و سبد غذایی هستند که نیازمند همراهی خیران نیک اندیش هستیم.​

به گزارش تبریز بیدار ،  ابراهیم جعفری، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه یک میلیارد و ۵۹۲ میلیون تومان در یازده ماهه سالجاری برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال هزینه شده است، گفت: اکنون ۱۵۲۶ کودک دچار سوء تغذیه تحت حمایت این نهاد قرار دارند که با ارائه سبد غذایی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی تغذیه مناسب تلاش داریم مشکلات آنها را برطرف کنیم.

وی افزود: از مجموع کودکان زیر ۵ ساله دچار سوء تغذیه تحت حمایت این نهاد ۴۶۴ نفر در مناطق محروم استان سکونت دارند.

جعفری ضمن تاکید بر مشارکت خیران استان جهت تهیه و توزیع بسته‌های غذایی بین کودکان دچار سوء تغذیه، افزود: طرح همسفره با هدف تامین حداقل نیاز غذایی کودکان نیازمند زیر پنج سال که سرپرستان آنها توانایی مالی کافی را ندارند، اجرا می شود و نیازمند مشارکت همگانی خیران هستیم.

وی در تشریح هزینه های صورت گرفته برای این طرح گفت: در یازده ماهه سالجاری ۲۵۰ میلیون تومان از طریق کمک های مردمی، یک میلیارد و ۲۲۰ میلیون تومان اعتبار دولتی و ۱۲۲ میلیون تومان از محل هدفمندی یارانه ها برای رفع سوء تغذیه کودکان زیر پنج سال هزینه شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان سرانه ماهانه سبد غذایی هر کودک را ۹۲۰۰۰ تومان اعلام کرده و افزود: خیران جهت مشارکت در طرح همسفره می توانند با مراجعه به سایت همسفره  (hamsofreh.ir) امکان انتخاب چند سبد غذایی برای هر کودک را تقبل کنند.

 وی ادامه داد: سال گذشته با کمک های خیران ۱۶ هزار و ۳۸۰ بسته غذایی بین کودکان دچار سوءتغذیه توزیع شد و ۴۲۰ نفر از این کودکان بهبود یافته و از چرخه حمایتی کمیته امداد استان آذربایجان شرقی خارج شده‌اند.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد گفت:۳۳۶ کودک مبتلا به سوء تغذیه در نوبت دریافت کمک نقدی و سبد غذایی هستند که نیازمند همراهی خیران نیک اندیش هستیم.