تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ۰۹:۱۵:۳۳ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۱۶

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی تشریح کرد؛

جاگزینی پست های موقت در نقاط حادثه خیز استان در طرح نوروزی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در تشریح خدمات جمعیت هلال احمر در طرح نوروزی گفت: در جاگزینی پست های موقت سعی شده است نقاط حادثه خیز استان احصا و پست های موقت در این نقاط پر خطر دایر شوند.

به گزارش تبریز بیدار ، سعید کنعانی مدیر عامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی در  تشریح خدمات جمعیت هلال احمر در طرح نوروزی گفت: جمعیت هلال احمر استان با تمام توان در خدمت هموطنان و مسافران نوروزی خواهد بود تا سفری خوش و ایمن و  بی خطر برای مسافران نوروزی که استان ما را برای مسافرت برگزیده اند را رقم بزند.

وی افزود : جمعیت هلال احمر با برگزاری دوره های باز آموزی برای نجاتگران شرکت کننده در طرح ملی امداد و نجات نوروزی 98 به استقبال طرح نوروزی رفته است و امسال هلال احمر با بهره گیری از ۲۷ پایگاه جاده ای و ۲ پایگاه  کوهستان و ۱۴ پست موقت و یک فروند بالگرد از مورخه 25 اسفند سالجاری تا 16 فروردین سال 98  در خدمت هموطنان خواهد بود .

جاگزینی پست های موقت در نقاط حادثه خیز استان

کنعانی خاطرنشان کرد: در جاگزینی پست های موقت سعی شده است نقاط حادثه خیز استان احصا  و پست های موقت در این نقاط پر خطر دایر شوند و با برپایی 14 فقره پست موقت، تقریبا درصد پوشش امدادی استان توسط هلال احمر به سطح قابل قبولی ارتقا می یابد.

وی  ادامه داد :در طرح ملی امداد و نجات نوروزی امسال  761 نفر نجاتگر که قبلا دوره‌های بازآموزی را گذرانده اند به همراه۱۰۰ نفر از پرسنل  از تاریخ  ۲۵ اسفند ۹۷تا ۱۶  فروردین ۹۸ در قالب طرح ملی امداد و نجات نوروزی با بهره‌گیری از چهل و پنج دستگاه آمبولانس و24 دستگاه  خودروی نجات و  ۱۰ دستگاه خودروی کمک دارو یک فروند بالگرد به  ارائه خدمات خواهند پرداخت.

استقرار بالگرد جمعیت استان و افزوده شدن سه دستگاه خودروی نجات به ناوگان ترابری امدادی

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان ادامه داد: بالگرد جمعیت امسال از ۲۵ اسفندماه ۹۷ تا ۵ فروردین ۹۸ در استان آذربایجان شرقی مستقر خواهد شد و در صورت نیاز به پرواز در خواهد آمد . 

کنعانی  خاطر نشان کرد: امسال سه دستگاه خودروی نجات به ناوگان ترابری امدادی جمعیت هلال احمر استان  افزوده خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان در ادامه به اجرای طرح ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی توسط معاونت جوانان اشاره کرد و گفت: در این طرح معاونت جوانان  جمعیت هلال احمر استان در ۴۲  نقطه استان پست  راهنمایی مسافرین نوروزی برپا خواهد کرد و در این طرح  ۶۰ نفر از پرسنل جوانان به همراه ۳۰۰ نفر از اعضای جوانان انجام وظیفه خواهند نمود.

برگزاری جشنواره نقاشی بین المللی صلح و دوستی در تبریز

رئیس کارگروه امداد ونجات استان افزود: کودکان نقش مهمی در هدایت ذهنی والدین دارند  بنابراین سعی شده است در سفرهای نوروزی با ایجاد فضاهای دوستدار کودک و نوجوان، محیط های جذابی برای کودکان فراهم نماییم در این محیط ها که در مبادی ورودی شهرها دایر خواهد شد  کودکان اقدام به کشیدن نقاشی با موضوع هلال احمر  خواهند نمود که سال گذشته دومین جشنواره نقاشی بین المللی صلح و دوستی که در تبریز برگزار شد حاصل همین نقاشی های سفرهای نوروزی بود.  

کنعانی به سفر قریب الوقوع رئیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران به استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود : ان شاالله در سفر جناب آقای دکتر علی اصغر پیوندی به استان، ۳ دستگاه خودرو نجات جدید، به ارزش بالغ بر ۵ میلیارد تومان  مورد بهره برداری قرار گرفته و به ناوگان امدادی استان افزوده خواهد شد.

هموطنان شماره تلفن اضطراری 112 را بخاطر بسپارند

وی در پایان از هموطنان خواست شماره تلفن اضطراری 112 جمعیت هلال احمر را بخاطر بسپارند و در زمان مواجه با حوادث مراتب را به اطلاع نیروهای هلال احمر جهت اعزام تیم های امدادی برسانند .

گفتنی است :در این برنامه گزارشهای  مردمی تهیه شده، پخش و مردم نظرات خود را نسبت به فعالیت های هلال احمر اعلام داشتند،ارسال پیامک های مردمی از بخش دیگر این برنامه بود که شنوندگان بصورت پیامک سوالات خود را  با مدیر عامل استان  در میان گذاشتند ،ارتباط تلفنی شنوندگان با برنامه دانیشیق  دیگر  بخش این برنامه بود که مردم ضمن قدردانی از زحمت کشان و نجاتگران هلال احمر، خواستار حمایت مسئولان از نجاتگران شدند.