تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : سیاسی , یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۲:۰۶:۴۸ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۱۹

طی نامه ای به رهبر معظم انقلاب؛

پیمان برادری و جوانمردی جوانان تبریز برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب

سه تن از جوانان تبریزی به همراه جمعی از جوانان انقلابی کشور طی نامه ای به رهبر معظم انقلاب طی نامه‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب بر پیمان برادری و جوانمردی جهت تحقق بیانیه گام دوم انقلاب تاکید کردند.

به گزارش تبریز بیدار ، جمعی از جوانان  انقلابی کشور از جمله سه استاد دانشگاه تبریزی طی نامه‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب تاکید کردند: برای تحقق همه توصیه‌ها و تکالیف راهبردی در بیانیه گام دوم انقلاب با یکدیگر پیمان برادری و جوانمردی بسته‌ایم.

* محورهای اصلی نامه جمعی از جوانان خطاب به رهبر معظم انقلاب پیرامون بیانیه گام دوم

* بسیار خرسند و مفتخریم که برخلاف عملکرد و نگاه جاری جریانات کشور شما همچون گذشته باز هم چشمِ امید به «جوانان» دارید.

* می‌دانیم که این بیانیه، بالنده و حرکت آفرین نخواهد شد، مگر آنکه با نگاه اندیشه‌ورزانه و راهبرداندیشانه، و در محیط‌های آزاداندیش، در میان نخبگان نسل ما، به صورت مداوم محل گفتگو و مُداقه و تدبیر قرار گیرد.

* اکنون ما جوانان بیش از پیش نگران تطاول نظام دیوان سالاری موجود و طولانی شدن تحقق مرحله «دولت اسلامی» هستیم.

* ما نیز همانندِ شما، نیاز به «تحوّل» و «تغییرِ» مبتنی بر مدار و منطقِ انقلابی را احساس می‌کنیم و باور داریم «تحول نسلی»، «تحول گفتمانی» و «تحول ساختاری» لازمه تحقق «نظام انقلابی» مد نظر حضرتعالی می‌باشد.

* می‌دانیم که تحول نسلی به تنهایی کفایت نمی‌کند. ما نیازمند تحول در ساختارهای مصلوب کنونی و تحول در اندیشه‌های حکمرانی (گفتمان‌ها، نظامات، برنامه‌های کلان، رویه‌ها و …) هستیم.

* تجربیات موفق و بومی انقلاب اسلامی در کارآمدی عملی مدیریت دفاع مقدس و حرکت‌های جهادی گوناگون از قبیل فعالیت‌های گسترده خدمت رسانی، فرهنگی، دفاعی، علمی و… نشان می‌دهد که تنها راه گذر از بن بست نمایی دشمنان در برخی از حوزه‌های حکمرانی و خنثی کردن تلاش شبانه روزی آنها برای ناکارآمد جلوه دادن نظام اسلامی، بازگشت به همان تجارب انقلاب و در رأس آن "جوان سازی" و "مردمی سازی" حکمرانی در کشور است.

* از نظرِ ما، در برابر " مسائل" نظام جمهوری اسلامی هیچ‌گونه بن‌بست و انسدادی وجود ندارد و هیچ چالشی در برابرِ انقلاب و نظامِ جمهوری‌اسلامی نیست، مگر این‌که حلّ‌شدنی است و می‌توان راه‌حل‌ها را از دل ظرفیت‌های درونی استخراج کرد و به کار بست.

* می‌دانیم که اندیشه «پیشرفت» و مبارزه با الگوهای وارداتی ناکارآمد بنام توسعه، «جهاد کبیر» روزگار ماست. از این روی تلاش‌ها و تبلیغ و اندیشه ورزی خویش را باید معطوف به آن سازیم و لحظه‌ای از آن غافل نشویم.

* «معنویت، عقلانیت و عدالت» اگر توأمان فراهم نیایند، نسل ما نیز گرفتار انحراف و عدم توفیق خواهد شد.

* در اولین گام «گفتگوی ملی جوانان» حول بیانیه گام دوم انقلاب را در دستور کار قرار داده‌ایم که ان شالله نتایج ملموس و عینی آن در آینده نزدیک در عرصه‌های مختلف نمایان خواهد شد.

در بین لیست بلندبالای  جوانانِ انقلابیِ ایرانِ اسلامی که این نامه را امضا کرده اند سه تبریزی به نام جعفر رازقی (دکتری بیولوژی و بیوتکنولوژی - عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز)،  رضا محمدی( عضو هیأت علمی و رئیس اداره دانشجویان خارجی دانشگاه تبریز)، روح الله متفکر آزاد ( عضو هیأت علمی دانشگاه تبریز دکترای بیوشیمی و  رئیس کانون فرهنگی آصف) نیز به چشم می خورد.