تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ ۱۴:۰۶:۲۲ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۲۱

مدیرکل زندانهای استان مطرح کرد؛

احیای بازداشتگاه موقت تبریز / مشکل بیمه درمانی زندانیان حل شود

مدیر کل زندانهای آذربایجان شرقی گفت: در راستای رعایت حقوق شهروندی وحفظ کرامت انسانی، وجود بازداشتگاه های موقت تا زمان رفع اتهام فرد یکی از نیازهای ضروری به شمار می رود .

به گزارش تبریز بیدار ، به نقل از  روابط عمومی اداره کل زندانهای استان در جلسه شورای اداری وبرنامه ریزی زندانهای آذربایجان شرقی با حضور حسن محمدیاری مدیرکل زندانهای استان ومسئولین ستادی و روسای زندانهای استان در محل سالن جلسات اداره کل برگزار گردید.

ضرورت جذب اعتبارات برای بهسازی زندان های فرسوده

مدیر کل زندانهای استان به بازدیدهای که اخیراً از تمامی زندانهای استان داشته اشاره  کرده و افزود: نکات قابل تامل در این بازدیدها موضوع فرسوده بودن زندانها و به تبع آن نبود فضای فیزیکی مناسب در زندانهای استان است که باید روسای زندانهای استان با تعامل و همکاری با مسئولین شهرستانی خصوصا فرمانداری ها در راستای جذب اعتبارات مورد نیاز در راستای بهسازی و ساخت فضا های جدید در داخل زندانها اقدام کنند.

حسن محمدیاری  اظهار داشت: زندان های استان نیاز به کار جهادی دارد که با همراهی، تلاش و کوشش شما این موارد نقص و کاستی ها قابل اصلاح هستند.

مدیر کل زندانهای استان در ادامه تعامل خوب مسئولین قضایی استان با زندانها را نقطه  عطفی در جهت پیشبرد اولویت های سازمانی عنوان کرد و اظهار داشت : جلساتی که با مقامات قضایی استان داشتیم رغبت زیادی برای کمک به زندانیان دارند که امیدوارم  روسای زندانهای استان تعامل و ارتباطشان را با مسئولین قضایی استان بیشتر کنند و از ظرفیت های آنها نهایت بهره را ببرید.

لزوم افزایش همکاری ها با  انجمن های حمایت از زندانیان

وی در ادامه  کمک به خانواده ی زندانیان  را از اولویت ها برشمرد وافزود: روسای زندانها همکاریشان را با  انجمن های حمایت از زندانیان بیشتر کنند که این امر می تواند در راستای حمایت های مادی از خانواده زندانیان وهمچنین اعطای خدمات بهداشتی ، درمانی و مشاوره ای  به آنها  ، نقش آفرین باشد.

محمد یاری در ادامه احیا و بازسازی بازداشتگاه موقت مرکز استان  را خواستار شد و افزود: در راستای رعایت حقوق شهروندی وحفظ کرامت انسانی، وجود بازداشتگاه های موقت تا زمان رفع اتهام فرد یکی از نیازهای ضروری به شمار می رود که امیدواریم بتوانیم با جذب اعتبارات مناسب بازداشتگاه تبریز را احیا و بازسازی کنیم.

محمدیاری در ادامه رفع مشکل بیمه درمانی زندانیان را متذکر شد وافزود: روسای زندانها قبل از اعزام زندانی به بیمارستان کارهای بیمه درمانی مددجو را حل کنند تا هزینه های درمانی کمتری را در این خصوص متحمل شویم.

وی  با اشاره به پروژه های در حال انجام در زندانهای استان در راستای بازسازی،بهسازی،زیبا سازی و گسترش فضای فیزیکی از مسئولین و روسای زندانها خواست تا بر انجام دقیق و اصولی طرح های عمرانی نظارت لازم را داشته و ضمن کیفی سازی امور صرفه جویی و اصلاح الگوی مصرف و نیز مسایل امنیتی و حفاظتی را همواره مد نظر داشته باشند.