تلگرام
کانال تبریزبیدار در تلگرام
دنبال کنید
سرویس : فرهنگی و اجتماعی , دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۰:۴۵:۰۲ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۳۱

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز خبر داد؛

دومین مرحله آماده باش آتش نشانان در راستای طرح کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز از اجرای دومین مرحله آماده باش آتش نشانان در راستای طرح کمپین " نه به چهارشنبه سوری خطرناک " خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار ، مدیر عامل سازمان آتش نشانی تبریز از اجرای دومین مرحله آماده باش آتش نشانان در راستای طرح کمپین " نه به چهارشنبه سوری خطرناک " خبر داد

دومین مرحله آماده باش آتش نشانان در راستای اجرای طرح کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک با استقرار بیشتر ناوگان آتش نشانی ثابت و سیار در سطح شهر به مرحله اجرا گذاشته می شود.

 محمد قلیزاده مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کلانشهر تبریز، با اعلام این خبر گفت: با توجه به نزدیک شدن به چهارشنبه آخر سال و در راستای ارایه خدمات ایمنی و امدادی به شهروندان، سازمان آتش نشانی تبریز با افزایش میزان ناوگان خودرویی ثابت و سیار ، دومین مرحله اجرایی آماده باش را به مرحله اجرا درآورده است.

وی افزود: در همین راستا مراکز و مناطق مهم شهری و پردد شناسایی و نیروهای لازم نیز در محل های مربوطه مستقر هستند که در صورت نیاز به محل های وقوع حادثه اعزام شوند.

 محمد قلیزاده به استقرار نیروهای آتش نشانی در سطح بازار تبریز اشاره کرد و افزود: تمهیدات ویژه ای نیز برای بازار تاریخی تبریز انجام گرفته که می توان به افزایش تردد نیروهای پیاده و گشت موتوری آتش نشانی در داخل بازار تبریز اشاره کرد که به صورت روزانه تا آخرین لحظات تردد شهروندان در بازار ادامه دارد.

وی متذکر شد : شهروندان می توانند با مشاهده هر گونه حادثه ، آتش نشانان مستقر و سیار سطح شهر را در جریان وقوع حوادث قرار داده و از آنان درخواست امداد رسانی کنند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تبریز با اشاره به این شعار ایمنی که" یک لحظه غفلت یک عمر پشیمانی را به دنبال دارد" افزود:

ما مخالف برگزاری جشن و سرور در میان شهروندان نیستیم ، بلکه در گذشته نیز آیین های سنتی زیبایی در این ایام برگزار می شد که در نهایت با خوشی و شادی به پایان می رسید. اما متاسفانه در سال های اخیر با ورود بعضی فرهنگ های نا متناسب از جمله روشن کردن آتش در حجم های گسترده، استفاده از مواد محترقه خطرناک و ... اغلب منجر به آتش سوزی های مهیب و بعضا موجب نقص عضو و مرگ شهروندان می شود که امیدواریم امسال شهروندان با پیوستن به طرح " کمپین نه به چهارشنبه سوری خطرناک " بدون صدمات جانی به استقبال سال جدید بروند.