تبریزبیدار
دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۱۹:۴۵ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۳۵

تبریزبیدار بررسی می کند؛

نفوذ مبهم و 7 ساله در شهرداری و تصمیم دیرهنگام شورا / فرار رییس کمیسیون نظارت از رسانه ها و تاکید اشرف نیا بر اصلاح ساختار

رییس کمیسیون تحقیق و نظارت شورای شهر برای اولین بار در جلسه علنی از حضور مبهم و 7 ساله فردی در شهرداری پرده برداشت. فردی که بدون طی مراحل جذب، در شهرداری تبریز حضور موثری داشت.

به گزارش تبریزبیدار ، در آخرین جلسه شورای شهر تبریز، موضوعی در رابطه با حضور یک فرد در مجموعه شهرداری مطرح شد که وی از سال ۹۰ تا کنون بدون اینکه مراحل قانونی جذب به شهرداری را طی کند، در شهرداری مشغول به کار شده است.

در پایان بدون بررسی چگونگی ورود وی یا اینکه توسط چه کسانی اجازه حضور داشته، تصمیم بر معرفی این فرد به مراجع قضایی گرفته شد.

این موضوع برای اولین بار توسط علی آجودان زاده  رییس کمیسیون تحقیق و نظارت شورای شهر مطرح شد. خبرنگار تبریزبیدار بعد از چندین بار تماس با این عضو شورا موفق به صحبت با وی نشد و  دفتر وی اعلام کرد که به دلیل بررسی لوایح مختلف در روزهای پایانی سال، نمی تواند به تماس ها پاسخ دهند.

محمد فرج قلیزاده عضو هیئت رئیسه شورای شهر نیز در پاسخ به سوال خبرنگار تبریز بیدار به این جمله اکتفا کرد که «این موضوع باید آسیب شناسی شود و نمی توان در یک مصاحبه مختصر حق مطلب را ادا کرد و باید به طور تفضیلی به این مسئله و دلایل اصلی این موضوع پرداخت»

محمد اشرف نیا  یکی دیگر از اعضای شورای شهر تبریز در واکنش به این موضوع به خبرنگار تبریز بیدار گفت: این شخص هفت سال پیش وارد مجموعه شهرداری شده است و تاکنون در شهرداری فعالیت داشته است.تصمیماتی در شورا اتخاذ شد که ابتدا با کسانی که در ورود این فرد به شهرداری نقش داشتند، صحبت شود واگر نتیجه ای گرفته نشد، موضوع به مراجع قضایی فرستاده شود.

وی در رابطه با اینکه آیا حراست و بازرسی شهرداری نمی توانستند در این موضوع نظارت لازم را داشته باشند، اظهار داشت: این موضوع توسط کمیسیون تحقیق و نظارت و حراست در حال بررسی می باشد ولی می بایست حراست و بازرسی احساس می کردند که موضوع از چه قرار است.

وی ادامه داد: البته حتما مجوزی وجود دارد که این فرد توانسته به مدت هفت سال در شهرداری حضور داشته باشد که حتی این فرد ابلاغ هم دارد و وقتی یک ابلاغی از طرف شهردار، معاون شهردار و یا مدیر یک بخش وجود داشته باشد، می توان طبق آن ابلاغ وارد مجموعه شده و فعالیت داشت در غیر اینصورت نمی تواند خود به خود این کار را انجام دهد.

اشرف نیا در پایان در پاسخ به این سوال که آیا تضمینی وجود دارد که دیگر در مجموعه شهرداری شاهد این نوع موارد نباشیم، گفت: امیدواریم ساختار شهرداری به گونه ای اصلاح شود که در صورت ورود یا خروج یک فرد، مسئولین شهرداری،مخصوصا معاون مالی و برنامه ریزی و حتی شخص شهردار کاملا در جریان این قبیل موضوعات قرار بگیرند و حراست نیز مسائل را دقیق کنترل کند تا این موارد دیگر تکرار نشود.

تلاش ها برای صحبت با دیگر اعضای شورای شهر و مدیران شهرداری برای یافتن پاسخ قانع کننده ادامه داشت که متاسفانه بی نتیجه ماند و کسی پای خط تلفن برای مصاحبه در این موضوع نیامد.

علی رغم معرفی دیرهنگام این فرد به مراجع قضایی، همچنان سوالات زیادی در اذهان عمومی ایجاد شد که چگونه ممکن است فردی به این راحتی و بمدت 7 سال بدون طی مراحل جذب، در مجموعه مهمی چون شهرداری کلانشهر تبریز اعمال نفوذ کرده باشد.