تبریزبیدار
سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸ ۱۳:۰۴:۳۶ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۶۵

در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران مطرح شد؛

مهمترین اقدامات پیشگیرانه برای مقابله با سیل احتمالی در استان

اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان در نشستی به ریاست استاندار آذربایجان شرقی، آخرین هماهنگی‌های لازم برای کسب آمادگی در مواجهه با پیشامدهای احتمالی ناشی از بارندگی‌ها و سیلاب‌ها را انجام دادند.

به گزارش تبریز بیدار ، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان شرقی در نشست اعضای شورای هماهنگی مدیریت بحران استان، ضمن اظهار همدردی با سیل‌زدگان استان‌های گلستان و فارس، اظهار داشت: تا امروز مشکل خاصی در استان نداشته‌ایم و نشست مدیریت بحران نیز به منظور آماده‌باش دستگاه‌های اجرایی و تدبیر امور تشکیل یافت.

وی، تلاش برای اقدامات پیش‌گیرانه را از مهم‌ترین تصمیمات این نشست عنوان کرد و گفت: از جمله مصوبات این نشست لای‌روبی مسیل‌ها و رفع موانع در مسیر رودخانه‌های منتهی به شهرها و روستاهای استان بود.

استاندار آذربایجان شرقی با تأکید بر اطلاع‌رسانی به‌موقع به مردم درخصوص پیشگیری از خسارات احتمالی، افزود: اطلاع‌رسانی‌ها صرفاً با هماهنگی ستاد مدیریت بحران و از طریق صداوسیمای استان انجام خواهد شد و از مردم می‌خواهیم که اخبار موثق را از این طریق دریافت کنند.

وی همچنین انجام مطالعات پهنه‌بندی سیلاب‌ها را از جمله برنامه‌های مصوب برای پیشگیری از حوادث احتمالی در آینده عنوان کرد و گفت: در این نشست تصمیم گرفته شد که در مواقع بارندگی و سیلاب، برخی مسیل‌ها که به عنوان راه دسترسی استفاده می‌شود موقتا مسدود شود.

پورمحمدی افزود: در خصوص کمک‌رسانی به سیل‌زدگان مناطقی از کشور نیز بنا شد که کمک‌های مردمی فقط از طریق جمعیت هلال احمر جمع‌آوری شود.

استاندار آذربایجان شرقی تأکید کرد: همه فرمانداران، بخشداران و دهیاران استان نیز باید به صورت تمام وقت در محل کار خود حضور داشته باشند تا در صورت نیاز به کمک‌رسانی، ماموریت خود را به نحو احسن به انجام برسانند.