تبریزبیدار
چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۵۴:۳۵ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۷۱

سیل گلستان

اسلحه به دستانِ چکمه پوش

دستور ولی امر کافی بود تا بازهم ولایت مداران و اسلحه به دستان بی ادعای همیشه طعنه خور، بجای پوتین ، این‌بار چکمه به پا کرده و وارد سیل خروشان شوند.

یادداشت تبریز بیدار ، حمید وظیفه

آغاز سال ۹۸ آنچنان تلخ بود که شیرینی دید و‌ بازدید های نوروزی مان را نیز تحت الشعاع قرار داد. آری سیل گلستان و شیراز و خوزستان ، شمال تا جنوب ایران زمین را عزادار کرد.

بحران به حدی جدی بود که فرمانده کل قوا به تمامی نیروهای مسلح‌دستور امداد رسانی به مناطق سیل زده را صادر کردند و بازهم اسلحه به دستهای جان برکف وارد صحنه شدند و دوشادوش سایرامداد گران، به نجات هموطنان خود شتافتند.

همین دستور ولی امر کافی بود تا بازهم ولایت مداران و اسلحه به دستان بی ادعای همیشه طعنه خور، بجای پوتین ، این‌بار چکمه به پا کرده و وارد سیل خروشان شوند.

این پایان ماجرا نبود و گویی سربازان ولایت در هر پست و مسئولیتی که بودند، وارد معرکه شدند. از آستان قدس رضوی گرفته تا کمیته امداد و هیئات حسینی و دانشجویان بسیجی ،همگی ترجیح دادند تعطیلات نوروز را در میان سیل گلستان و شیراز و خوزستان بگذرانند.

گویی حکمت الهی در این بود تا همانهایی که همواره سیبل اتهام و حملات لیبرال ها قرار می‌گرفتند، در روزهایی که لیبرال ها در حال گذراندن مرخصی و تعطیلات نوروزی شان بودند، در آزمون وطن پرستی نیز همانند آزمون ولایتمداری پیروز و سربلند بیرون بیایند.

دیدن تصاویر امداد رسانی پاسداران سپاه و امیران ارتش و فرماندهان نیروی انتظامی در کنار هم و دیدن تصاویر مقواهایی که مردم به دست گرفته بودند و خانه هایشان را مجانی در اختیار سیل زدگان قرار می‌دادند، تا حدی تلخیِ مرخصی ها و سفرهای نوروزیِ عده ای مسئول!!! را کم می‌کرد.

در عجبم که فرماندهان و امیران نظامی، چکمه به پاکرده و در وسط،معرکه هستند اما بازهم مورد طعنه قرار می‌گیرند که نباید فلان جاده را تخریب کنند.

به راستی باید اذعان کرد که سیل گلستان مُهر تایید غلبه‌ی تفکر انقلابی بر تفکر لیبرالی بود.

آری این فقط از یک جوانِ تراز انقلابی بر می آید که در شیرین ترین ایام سال یعنی ایام نوروز ، بجای مسافرت های لاکچری در قشم و لتیان و... ، از یک نقطه دیگر ایران پهناور، تا کوچه پس کوچه های شیراز رفته و بدون هیچگونه چشم داشتی، مشغول کمک به هموطنانش است.

دیگر حتی توئیت های هدفدارِ پاستورنشینان هم قادر به جمع کردن این رسوایی لیبرال ها نیست.

این سیل همانند سایر حوادث غیرمترقبه و بحران های دیگر تمام خواهد شد ولی تاریخ باید خیلی بی رحم باشد که این واقعیت را به نسلهای آینده نشان ندهد که تفکر لیبرالی نه تنها در اقتصاد که در حل بحرانهای این‌چنینی هم ناتوان و سرگردان است.