تبریزبیدار
پنج شنبه ۸ فروردین ۱۳۹۸ ۱۷:۲۹:۴۱ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۷۴

بررسی راهکار تحقق شعار سال در گفتگو با نماینده مردم ارومیه در مجلس؛

قاضی پور: مسئولان به بیماری استفاده از کالای خارجی مبتلا شده اند/ از کالای ایرانی مانند ناموس خودمان دفاع کنیم

قاضی پورگفت: باید بیماری استفاده از کالاهای خارجی را در بین مسئولان درمان کنیم، این بیماری همه گیر است، شرکت های دولتی، نیمه دولتی و خصوصی همه به این بیماری مبتلا هستند.

نادر قاضی پور نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تبریزبیدار  با بیان راهکار های رونق تولید، اظهار داشت:  مجلس و دولت در این زمینه  وظیفه سنگینی بر عهده دارند که باید عمل کنند،  مجلس چندین قانون از جمله، استفاده از حداکثر توان تولید داخل، قانون رفع موانع تولید و ...  به تصوب رسانده است.

برخی نهادها، کالایی را وارد می کنند که مشابه داخلی دارد

وی افزود: نظارت بر امور اجرایی کشور  دیگر وظیفه مجلس است که باید انجام دهد،  جلوگیری از واردات کالاهایی که مشابه داخلی دارند، باید در دستور کار مجلس و دولت قرار گیرد که به هیچ عنوان وارد کشور نشود، همچنین مجلس باید با تصویب قوانینی دولت را وادار کند که  در همه قسمت های کشور از کالاهای تولید داخلی استفاده کنند، اخیرا برخی از نهاد ها، کالاهایی را از خارج از کشور وارد کرده اند که مشابه آن، کاملا در داخل کشور تولید می شود و هزینه آن نیز یک چهارم  کالای خارجی است.

بیماری کالای خارجی مسئولان را باید درمان کنیم

قاضی پور خاطر نشان کرد: باید بیماری استفاده از کالاهای خارجی را در بین مسئولان درمان کنیم، این بیماری همه گیر است، شرکت های دولتی، نیمه دولتی و خصوصی  همه به این بیماری مبتلا هستند.

کالای ایرانی را بدون انجام  تشریفات گمرکی صادر می شود

وی بیان داشت:  در راستای حمایت از تولید داخلی ، با هماهنگی هایی که با سازمان گمرک کل کشور انجام شده، امور مربوط به صادرات تولیدات داخلی خارج از نوبت رسیدگی می شود و  موانع گمرکی برای صادرات تسهیل می شود، همچنین مواد اولیه کارخانجات برای تولید  سریعا بدون انجام تشریفات گمرکی انجام خواهد شد.

نماینده مردم ارومیه تصریح کرد: مسئولان و مردم باید به کالای ایرانی به عنوان ناموس خودشان بنگرند،  همانطوری که هرکس از مال و ناموس خود دفاع می کند  باید به کالای ایرانی هم این چنین نگرشی داشته باشیم، باید از تولید کالای ایرانی دفاع کرد تا رونق اقتصادی محقق شود در غیر این صورت  انجام این امر  امکان پذیر نخواهد بود.