تبریزبیدار
جمعه ۹ فروردین ۱۳۹۸ ۱۴:۱۵:۴۴ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۷۶

امام جمعه تبریز مطرح کرد؛

آفرین بر مردم آذربایجان و سپاه پیشگام عاشورا که ما را در کمک به سیل زدگان سربلند کردند

امام جمعه تبریز گفت:به مردم غیرتمتد تبریز و آذربایجان آفرین می گویم که با کمک های خود ما را سربلند کردند، آفرین بر سپاه غیرتمند عاشورا و فرمانده غیرتمند آن سردار عابدین خرم.

به گزارش تبریز بیدار ،  حجت الاسلام و المسلمین سیدمحمدعلی آل هاشم در خطبه های امروز نماز جمعه تبریز در محل مصلی(ره) در تداوم نکات اخلاقی هفته های قبل گفت: نباید در برابر اظهار نیاز سائل بی تفاوت باشیم و کمک کردن هم از سر منت نباشد.

امام جمعه تبریز تاکید کرد: با فقرا از روی  متانت صحبت کنیم و احترام آنها را حفظ کنیم.

وی در ادامه گفت: از همه خدمتگزاران به مردم در عید نوروز در ناجا، هلال احمر، راهداری، امداد و نجات، رانندگان، صدا و سیما، گردشگری، بیمارستانها، شهرداری، خبرنگاران، مدیریت بحران و... تشکر می کنم.

خطیب جمعه تبریز با تسلیت شهادت امام مویی کاظم(ع) بیان داشت: سیره مبارزات سیاسی و فرهنگی امام موسی بن جعفر(ع) باید درک شده و الگوی جامعه امروز باشد.

وی همچنین ضمن گرامیداشت عید مبعث گفت: از روز ازل تا ابد روزی به عظمت بعثت پیامبر اکرم(ص) وجود ندارد. بعثت، پرچم علم و معرفت را برافراشته کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه با بیان اینکه به حادثه دیدگان سیل در گلستان و شیراز تسلیت عرض می کنم، افزد: به مردم غیرتمتد تبریز و آذربایجان آفرین می گویم که با کمک های خود ما را سربلند کردند.

وی ادامه داد: آفرین بر سپاه غیرتمند عاشورا و فرمانده غیرتمند آن سردار  عابدین خرم که اولین سپاه استانی بودند که در منطقه آق قلا حضور یافتند. همینطور آفرین بر طلاب و عوامل شهرداری و دیگران که به کمک سیل زدگان شتافتند.

رئیس شورای عالی حوزه های علمیه استان با اشاره به ثبت نام مدارس علمیه گفت:  خانواده ها حداقل یکی از فرزندان خود را تشویق به خواندن علوم دینی در حوزه های علمیه کنند که برای اسلام و آینده کشور لازم است.طلاب موجب افتخار و زینت اسلام و کشور هستند.

وی با اشاره به در پیش بودن سیزده بدر گفت: روز سبزده بدر روز خاطرات زیبا است. برخلاف دیدگاه عده ای، روحانیت اصلا مخالف سیزده بدر نیست بلکه بر حفظ حدود موازین شرعی و مواظبت از طبیعت تاکید داریم.

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم ادامه داد: دوازدهم فروردین نشانه تحقق مردم سالاری دینی در کشور بوده و نشانگر نقش مردم در تشکیل نظام اسلامی است. حضور آگاه سازانه مردم در خنثی شدن توطئه های چهل ساله علیه نظام اسلامی مشهود بود.