تبریزبیدار
شنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۸ ۱۲:۲۶:۴۴ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۷۸

خوانشی نقادانه لابلای اظهارات فسادستیزانه پزشکیان؛

پاک کردن شیشه با دستمال کثیف / آقای مدرس نهج البلاغه؛ فساد بیشتر امری نفسانی است تا سیستمی

پزشکیان می گوید: «... باید مشکل را ساختاری حل کرد نه این‌که افراد را دستگیر و محاکمه کرد !»گویا این مدرس نهج البلاغه خود را به ندیدن زده است که فساد امری نفسانی است و در وهله اول ربطی به سیستم ندارد.

به گزارش تبریز بیدار ، مسعود پزشکیان نائب رئیس و نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس و از وزرای دولت اصلاحات  به تازگی در بخشی از یک مصاحبه که سایت جماران آنرا منتشر کرد، اظهار کرده است:

«اوایل همه به‌دنبال کشف اختلاس‌ها بودند و اختلاس ۵۰۰ میلیارد تومانی پیدا کردند، بعدها این رقم به هزار، سه و ده هزار میلیارد تومان رسید چرا؟ چون به‌دنبال حل مشکل نبوده و تصور می‌کردیم فرد خاطی مشکل کشور است، در حالی که مشکل نیست بلکه ساختاری بوده که به او اجازه‌ی چنین کارهایی می‌دهد.»

وی در ادامه می افزاید: «اگر راه را به درستی تنظیم کنیم، امکان ندارد فردی بیش از ده میلیون تومان تخلف کند، حتی اگر همین میزان تخلف را نیز فردی انجام داد، سیستم متوجه شده و فرد را بازخواست می‌کند، لذا باید مشکل را ساختاری حل کرد نه این‌که افراد را دستگیر و محاکمه کرد !»

اظهارات این نماینده اصلاح طلب در حالی است که زخم وعده هایی دولتی ها  مثل لغو تمام تحریم ها، ارزانی، افزایش حقوق ها و بی نیازی از یارانه ها هنوز التیام نیافته است.

پزشکیان همچنین در حالی بدون هیچ سند و مدرکی مدعی فساد سیستمی است و مفاسد چند فرد را به ساختار ربط می دهد که خود سابقه خوبی در مبارزه با فساد ندارد و فی الواقع با دستمال کثیف به دنبال پاک کردن شیشه است. اشاره سخن به وساطت پزشکیان برای تغییر مسیر پرونده متهمان شورای چهارم تبریز بوده که بازتاب های کشوری نیز داشت.

گویا این مدرس نهج البلاغه خود را به ندیدن زده است که فساد امری نفسانی است و در وهله اول ربطی به سیستم ندارد. کما اینکه فساد در دوران حکومت امیرالمومنین، حکومت امام مجتبی و در میان اطرافیان امام کاظم (علیهم السلام) نیز رخ داد. 

شاید بتوان این اظهارات پزشکیان را نوعی فرار از پاسخگویی در خصوص اقدامات دولت مورد حمایت این جناح تعبیر کرد که بعد از  ایجاد انتظار کذایی در مردم، حجمی از گرانی و ناکارآمدی و حقوق های نجومی را روی دست مردم گذاشتند.