تبریزبیدار
یکشنبه ۱۱ فروردین ۱۳۹۸ ۱۰:۵۲:۰۸ شناسه خبر : ۱۰۷۴۲۸۷

اولین عمل پیوندی سال جدید در تبریز؛

حیات جاودانه جوان تبریزی با اهدای زندگی به دو بیمار نیازمند

بنا بر اعلام ئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز کلیه و قلب جوان تبریزی مرگ مغزی، به دو نفر زندگی دوباره بخشید.

به گزارش تبریز بیدار ، محمد علیزاده رئیس مرکز آموزشی و درمانی امام رضا (ع) تبریز گفت:  کلیه و قلب جوان تبریزی که به علت مرگ مغزی در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز بستری بود به دو نفر زندگی دوباره بخشید.

وی در تشریح این موضوع اظهار کرد: به دنبال تشخیص و تایید پزشکان متخصص این مرکز مبنی بر مرگ مغزی شدن بیمار ۳۸ ساله و موافقت خانواده بیمار اعضای وی اهداء شد.

وی افزود: با هماهنگی و آمادگی تیم پیوند این مرکز، بیمار به بخش پیوند اعضاء این مرکز انتقال و کلیه اهداء کننده به بیمار ۲۸ ساله اهل مرند توسط تیم جراحی پیوند کلیه به مدیریت زمردی  جراح و متخصص پیوند کلیه این مرکز با موفقیت پیوند زده شد.  قلب بیمار نیز برای پیوند به بیمارستان شهید مدنی تبریز انتقال یافت.

علیزاده با تقدیر از عمل انسان دوستانه اهداء عضو و جان دوباره بخشیدن به افراد نیازمند، یادآور شد: بخشش و اهداء عضو در حقیقت اهداء زندگی بوده و در آموزه‌های دینی ما نیز تاکید موکد شده است؛ از این رو انتظار می‌رود تا فرهنگ اهداء عضو بیش از پیش رواج یافته و شاهد پیوندهای عضو بیشتری از این قبیل باشیم.

وی خاطر نشان کرد:  ترویج فرهنگ اهداء عضو در واقع تزریق امید به جامعه می‌باشد؛ لذا از تمامی افراد جامعه خواهشمندیم تا پس از تأیید و حصول اطمینان از مرگ مغزی کامل بیمار نسبت به  اهدا عضو اقدام نمایند.

علیزاده افزود: با توجه به این‌که در روزهای آغازین سال نو و نیمه تعطیل قرار داریم، اما کادر درمانی این مرکز ارائه خدمات درمانی تشخیصی را یک وظیفه دانسته و اولین اهدا عضو سال جدید و اولین پیوند سال جاری امروز در این مرکز با موفقیت انجام یافت.

گفتنی است؛ این عمل در مدت زمان چهار ساعت و تحت نظارت کاکایی  مدیر تیم جراحی پیوند در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز انجام شد.